законопроект

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про «дематюкацію мови»

03.07.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт «Про протидію лихослів’ю» (про дематюкацію мови)». Про це повідомляє офіційний сайт Верховної Ради.

Проєкт зареєстрували 2 липня. Його ініціаторкою виступила народна депутатка Ольга Богомолець. Закон передбачає очищення української мови від нецензурної лексики.

 

Головним комітетом, який має розглянути проєкт закону, зазначається комітет із питань свободи слова та інформаційної політики, очолюваний Вікторією Сюмар.

 

Документ пропонує заборонити використання нецензурної лексики на телебаченні, а у разі порушення — стягувати 10% від суми ліцензійного збору. Отримані від цього кошти пропонують спрямовувати на розвиток Українського культурного фонду. Також передбачаються штрафи за використання матюків у публічному просторі від 680 до 1275 грн — цифра залежить від того, хто і в якому місці здійснив порушення.

 

Раніше повідомлялося, що 6 червня комітет Верховної Ради України з питань культури й духовності підтримав законопроєкт №10354, розроблений спільно з Українським інститутом книги.