інститут книги

Комітет ВР підтримав законопроект для реалізації програм Інституту книги

12.06.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

6 червня комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності підтримав законопроект №10354, розроблений спільно з Українським інститутом книги. Про це повідомляється на сайті інституту.

 

Закон покращить нормативне регулювання діяльності Українського інституту книги та дозволить йому:

 

  • реалізувати програму «Українська книга» на умовах повного фінансування або співфінансування;
  • реалізувати програму перекладів творів української літератури іншими мовами через надання грантів видавцям;
  • здійснювати дослідження, спрямовані на вивчення стану книжкового ринку, читання, читацького попиту, потреби у книжкових виданнях в бібліотеках;
  • запровадити механізм виплати винагороди експертам, залученим до роботи в експертних радах.

 

Крім цього законопроект передбачає запровадження нових термінів, необхідних для реалізації програм Інституту, та термінів, що використовуються в книговидавничій діяльності: «грант», «електронне та звукове електронне видання», «електронна книга» та «книга».

 

Нагадаємо, що у 2018 році Український інститут книги закупив та передав до публічних бібліотек близько мільйона сучасних книжок українських та іноземних авторів. У 2019 році Інститут забезпечив участь України у міжнародних книжкових ярмарках в Лондоні, Парижі, Болоньї, Абу-Дабі та Празі.

 

Головними завданнями Інституту є створення сприятливих умов для розвитку книговидавничої справи в Україні, промоція української літератури за кордоном, поширення в Україні культури читання.

 

Нещодавно ми повідомляли, що Український інститут книги зареєстрував заявки на 3 тис. 5 назв книжок від 152 видавців на програму Поповнення фондів публічних бібліотек цього року.

 

Читайте також, скільки коштів буде виділено на програми Інституту книги цього року.