інститут книги

В Інституті книги розповіли, які напрями фінансуватимуть у 2019-му

13.02.2019
money

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Цього року державою буде профінансовано кілька програм Інституту книги. Про це заявила директорка Олександра Коваль під час публічного звіту «100 днів в Українському інституті книги», повідомляє власний кореспондент Читомо.

 

За її словами, на поповнення бібліотечних фондів цього року виділять 87 млн грн (минулого року ця цифра складала 114 млн і 544 тис. грн).

 

На програму «Українська книга» виділять 20,7 млн грн, на «Цифрову бібліотеку» — 7,9 млн грн, «Популяризацію читання та української літератури у світі» — 13,6 млн грн.

 

Очільниця Інституту книги також повідомила, що програма «Українська книга» передбачає співфінансування державою і видавництвом знакових книжок: філософських, наукових, науково-популярних. Але невідомо, чи запрацює ця програма цьогоріч, бо це залежить від бюрократичних процедур.

 

Але програми з популяризації читання вже працюють: установа разом із «Благодійним фондом Сергія Жадана» і фондом «Відродження» реалізовує програму «Схід читає». Для неї 22 видавництва передали безкоштовно уже 3854 примірники видань.

 

Крім цього, додала Коваль, у межах програми популяризації читання буде започатковано конкурс читання школярів 7-х класів «Книгоманія».

 

Програма підтримки перекладів ж, за словами Коваль, поки що реалізовується помалу. Однак команда інституту сподівається, що до середини року буде розроблено нормативну базу для неї. Відкритим питанням залишається, хто стане грантоотримувачем у межах програми: чи держава зможе платити закордонному видавцеві?

 

«Відтак цього року у Франкфурті, сподіваємося, будуть роздаватися брошури з підтримки перекладів з умовами участі й інформацією про конкурс для іноземних видавців. Але як буде відбуватися конкурсна процедура – це ще у розробці», – повідомила директорка УІК.

 

Також в межах звіту очільниця Інституту книги анонсувала основні події для представлення українського книговидання за кордоном.  Серед них Лондонський книжковий ярмарок, Паризький книжковий салон, Болонський книжковий ярмарок, Празький книжковий ярмарок, Стамбульський книжковий фестиваль, Віденська книжкова виставка.

 

Коваль нагадала, що, за останніми дослідженнями, поляки читають 6,8 книжок на рік, а українці лише 4,2. І мета на найближчі роки досягнути показника хоча б сусідів, та на це впливають економічні показники.

 

Міністр культури України Євген Нищук подякував Коваль за ці 100 днів роботи й зазначив, що установа на правильному шляху.

 

«Основне моє завдання як міністра інституалізувати Міністерство культури, розкинувши нашу діяльність за різними напрямками й згуртувати в державних установах спеціалістів. Це дасть можливість запустити механізми, які у разі змін у державі, кадровій політиці, залишаться», – повідомив міністр.

 

Нагадаємо, що Олександру Коваль обрали директоркою «Українського інституту книги» 26 липня 2018 року.