бібліотеки

Інститут книги завершив закупівлю книжок для українських бібліотек

30.12.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Український інститут книги завершив розрахунки за придбану у 2018 році книжкову продукцію для поповнення фондів публічних бібліотек. Про це повідомляється на офіційному сайті інституту.

Зазначається, що всі українські бібліотеки отримали нові книжки до Нового року. 91-му видавництву сплачені кошти загальною сумою 114 397 900 гривень, що складає 99,9% вартості всіх придбаних за результатами відбору книжок.

Також повідомляється, що видавництва не доправили до бібліотек книжок на суму 67 200 гривень, тому тепер вони мають сплатити штрафні санкції в розмірі 5% від вартості цих книжок.

Крім того, 79 600 гривень ще не встигли дійти до двох видавництв у повному обсязі через завершення останнього операційного дня роботи Казначейства. Заборгованість на зазначену суму була зареєстрована, тож її планується погасити у встановленому законодавством порядку – протягом першого кварталу 2019 року.

Як відомо, на  закупівлю книжок в цьому році виділили 120 мільйонів гривень,  тіму числі кошти на доставку книжок від видавництв до обласних універсальних бібліотек (вартість доставки входить до ціни пропозиції до закупівлі). Вартість доставки, з ПДВ, не може перевищувати 5% від вартості закуплених книжок у кожного видавництва.

 

Як повідомлялось, експертна рада рекомендувала 741 книжку до закупівлі для поповнення фондів публічних бібліотек цього року.

 

Проте експерти дитліту виявили у переліку всього 60 пропозицій дитячої літератури, а з наявних – кілька позицій були закуплені у минулі роки.

 

Нагадаємо, що всього до Інституту книги надійшло 2 тис. 779 заявок від 137 видавців. З них експертній раді було подано на розгляд  2 тис. 438 пропозицій. 341 пропозиція не була включена до списку, оскільки не відповідала встановленим правилам.