кіно

У вільному доступі з’явився документальний фільм про Тараса Прохаська

23.03.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У мережі з’явився документальний фільм про українського письменника Тараса Прохаська. Про це повідомляє авторка стрічки Ганна Фесун на своїй сторінці у Facebook.

«Фільм – портрет. Документація Тараса у площині його живого слова. Фіксація Тарасової літератури того магічного ґатунку, яка стається лише в особливому просторі – у присутності оповідача, у процесі його говоріння наживо», – розповідає Ганна Фесун.

 

 

Дія фільму відбувається у селищі Делятин Івано-Франківської області, де письменник провів свої ранні роки, а зараз має власний будинок.

 

«Важливим є місце: рідне житло – батьківська хата, де минуло дитинство, рідний ландшафт, який творив світобачення Тараса, підказував шлях його життєвого призначення. Є знання, які можливо передати лише наживо, через відчуття присутності, через стан. Кіно «Прохасько» є таким станом, який відбувся одного листопадового дня у Делятині!», – додає про фільм авторка.

 

Тарас Прохасько – український письменник, журналіст, один із представників станіславського феномену. Брат перекладача Юрія Прохаська. Лауреат численних літературних премій та відзнак. Автор збірок есеїстики та художніх творів, зокрема, роману «Непрості” й «Так, але…».

 

Раніше повідомлялося, що  у номінації «Література» Національної премії України імені Тараса Шевченка цьогоріч відзначили двох лавреатів. Одним із них став Тарас Прохасько.

 

Як відомо, у 2019-му році Прохасько також став переможцем у категорії «Книгу року ВВС – Есеїстика-2019».

 

Також нещодавно у вільний доступ виклали документальний фільм Олександра Фразе-Фразенка про українсько-американського письменника Юрія Тарнавського Casi Desnudo.

 

Фото: lyuk.media