медіа під час війни

У Запорізькій області окупанти укладають списки журналістів та встановлюють свої ретранслятори

26.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У тимчасово окупованій Запорізькій області російські війська створюють «списки місцевих діячів, які будуть викрадені», а також встановлюють свій цифровий передавач для трансляції російської пропаганди. Про це повідомляють правозахисна організація «Репортери без кордонів» (RSF) та Сили оборони Запорізького краю.

У Бердянську, під час жорстокого захоплення заручників у редакціях 8 березня, журналіст медіагрупи PRO-100 Сергій Старушенко бачив, як солдати допитували його колег, щоб дізнатися про імена інших журналістів, а потім вносили їх до списку. 

 

Також про такий перепис повідомили кілька міжнародних кореспондентів, які перебувають на місці подій і голова обласної військової адміністрації у Запоріжжі Олександр Староух.

 

Крім того, у Мелітополі, Бердянську, Енергодарі та Токмаку російські військові допитують і обшукують журналістів, вилучають техніку й беруть у заручники. За даними правозахисників, окупанти можуть викрадати журналістів, які відмовляються співпрацювати.

 

Водночас у Силах оборони Запорізького краю зазначають, що окупанти встановлюють цифровий передавач у тимчасово окупованому місті Дніпрорудному.

 

«На тимчасово захоплених територіях області загарбники намагаються знищити український інформаційний простір та змінити його на брехливе російське теле-радіо мовлення. У Дніпрорудному, російські злочинці вже встановили цифровий передавач для теле- та радіо-сигналу, що транслює рашистсько-пропагандитські телеканали та радіо “маяк”», пишуть на Facebook Сили оборони Запорізького краю. 

 

Також Сили оборони Запорізького краю попереджають, що окупанти розповсюджують на захопленій території неправдиву інформацію через інформаційні бюлетені та телеграм-канали. Українські військові закликають місцевих мешканців не підписувати жодних паперів, у тому числі нібито заяв на гуманітарну допомогу, щоб російські війська не використали це для фальсифікації «референдуму». 

 

Нагадаємо, що у тимчасово захопленому Енергодарі окупаційні війська рф створили радіостанцію «Радіо росії», а у Мелітополі під брендом місцевої газети російські загарбники друкують агітки.

 

Як відомо, за два місяці з початку повномасштабного вторгнення в Україну росія скоїла 243 злочини проти журналістів та медіа.