Житомир

У Житомирі триває виставка «фотографій» українських письменників, згенерованих ШІ

17.03.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Житомирському обласному літературному музеї триває фотовиставка «Живі “розстріляні”» із «світлинами-» письменників «Розстріляного Відродження» створеними за допомогою штучного інтелекту (ШІ). Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив письменник Мартин Якуб, який і згенерував «фотографії».

За його словами, справжні фото письменників він задавав штучному інтелекту, вказуючи умову, що вони зібралися в барі, а в підсумку отримав близько 100 різних варіантів для кожного автора, з яких обрав по одному фото для виставки.

 

Серед письменників, чиї «фотографії» представлені на виставці, — Валер’ян Підмогильний, Євген Плужник, Майк Йогансен, Олена Теліга, Михайло Драй-Хмара та інші.

 

«Ми знаємо, що вони були розстріляними, а потім відродженими. Цією виставкою я хочу показати, що всі письменники були живими людьми й переживали ті ж емоції, що й ми. Окрім того, прагну популяризувати українських письменників через їх життєвий шлях, а не лише здобутки», — розповів Якуб в коментарі Укрінформу.

 

Біля кожної світлини є коротка цитата автора та QR-код, за яким можна побачити підписані іменами письменників снаряди, які українські артилеристи відправили росіянам.

 

 

У межах виставки також триває збір коштів на тепловізор для бійців 3-ї окремої танкової Залізної бригади. Виставка триватиме до 31 березня.

 

Як відомо, нещодавно вийшов перший  український журнал, повністю створений за допомогою штучного інтелекту.

 

Читайте також: У редакторському кабінеті Василя Еллана-Блакитного

 

Фото: Укрінформ

Чільне фото: Тетяна Іскоростенська/Суспільне