підтримка

УІК оголошує конкурс на створення книг-білінгв для дітей

21.12.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Український інститут книги оголосив про початок проєкту Tales of EUkraine, що підтримуватиме створення книг-білінг для українських дітей, які через повномасштабну війну опинились за кордоном. Про це повідомляється на офіційному сайті інституції.

Мета Tales of EUkraine – зміцнити міжкультурні мости України та європейських країн, популяризувати українську літературу за кордоном, покращити комунікацію між українськими дітьми та місцевими дітьми, підтримати українських авторів і видавців, а також налагодити їхню співпрацю з іноземними колегами.

 

У межах Tales of EUkraine буде створено не менше 40 видавничих проєктів та розповсюджено понад 300 000 книжок у бібліотеках і школах шести європейських країн: Болгарії, Німеччини, Італії, Румунії, Польщі та Словаччини. У кожній країні-учасниці буде видано 5-10 назв книг накладом не менше 8000 примірників кожної.

 

Проєкт складатиметься з наступних етапів:

 

  • Для участі у програмі українські видавці надсилають до УІК власні книжкові пропозиції.
    Український інститут книги формує перелік книжок, які підходять для двомовного формату видання, та передає Федерації європейських видавців.
  • Іноземні партнери залучають до участі у проєкті видавців із країн своєї локалізації.
  • Європейські видавці купують права на твори та ілюстрації в українських правовласників, перекладають та друкують видання. Свій вибір вони здійснюють за координації та під наглядом національних асоціацій видавців. Український інститут книги жодним чином не впливатиме на вибір іноземних видавців і не нестиме відповідальності за те, які з запропонованих книг були обрані для проєкту.
  • Іноземні партнери за кошти гранту купують в європейських видавців наклади друкованих видань, виготовлені видавцями за собівартістю.
  • Іноземні партнери розповсюджують книги між школами, бібліотеками та іншими центрами, де ті будуть доступні українським дітям-біженцям та їхнім одноліткам у приймаючих країнах.

 

Для участі у програмі Tales of EUkraine видавцям слід заповнити спеціальну реєстраційну форму до 25 грудня 2022 року.

 

Проєкт Tales of EUkraine буде реалізований у співпраці з Федерацією європейських видавців, Асоціацією італійських видавців, Польською Книжковою Палатою, Німецькою асоціацією видавців та книгорозповсюджувачів, Асоціацією румунських видавців, Болгарською книжковою асоціацією, Асоціацією видавців і книготорговців Словацької Республіки в межах грантової підтримки Creative Europe до грудня 2024 року.

 

Нагадаємо, УІК та Федерація європейських видавців збирають кошти на друк української дитячої літератури за кордоном.

 

Читайте також, УІК: Більшість українських видавців не можуть друкувати й видавати нові книжки через повномасштабну війну