World Illustration Awards

Чотири українські ілюстратори потрапили до довгого списку World Illustration Awards 2022

11.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Тетяна Якунова, Андріана Чуніс, Ірина Вале і Антон Селешій увійшли до довгого списку престижної премії для ілюстраторів World Illustration Awards 2022. Довгий список номінантів оприлюднили на сайті Британської асоціації ілюстраторів.

 

За перемогу у конкурсі змагатиметься набір посуду ручної роботи Ordinary Despair у категорії Exploration Тані Якунової.

 

«Мені особливо приємно, що до лонглиста потрапив персональний проєкт на перехресті ілюстрації і кераміки», — зазначила вона в ексклюзивному коментарі Читомо.

 

Проєкт присвячений боротьбі з загостренням депресії під час локдавну. 

 

«Коли ти замкнений вдома і практично нікуди не виходиш, свідками твоїх переживань стають здебільшого побутові предмети навколо. Саме так народилася ідея створити цей проєкт, набір посуду, що став свідком депресії. Кераміка як матеріал дуже підходить темі, адже є загартованим, але одночасно крихким носієм. Всі об’єкти створені і розписані вручну», — розповіла ілюстраторка.

 

Вона повідомила, що закінчила останню тарілку в середині лютого (дедлайн World illustration awards був 23 лютого). «Звісно, вже за тиждень депресія перестала бути моєю найбільшою проблемою, зараз цей проєкт здається дуже далеким. Коли я дивлюсь на роботи зараз, то бачу, що деякі образи набули для мене зовсім інших смислів. Наприклад тарілка з розірваною фігурою була метафорою неможливості “зібратись”, але зараз вона сприймається набагато більш буквально і страшно», — зауважила Таня Якунова.

 

Вона додала, що якби робила  проєкт зараз, він би був  зовсім інший на тему, про трагічність.

 

 

До довгого списку  потрапили і роботи Андріани Чуніс (оформлення книжки «Солодке життя» Романа Малиновського, Meridian Czernowitz), Ірини Вале (ілюстрація до неопублікованої книжки авторства самої Ірини «Грецький акваріум») та Антона Селешія (оформлення збірки «Сніги Кіліманджаро» Ернеста Гемінґвея, ВСЛ).

 

 

Премію World Illustration Awards заснувала AOI (Британська асоціація ілюстраторів). Подавати свої роботи можуть як відомі, так і молоді ілюстратори.

 

Переглянути всі роботи, що увійшли до довгого списку, можна за посиланням.

 

Нагадаємо, роботи Тані Якунової вже потрапляли до коротких і довгих списків цієї премії у 2021 і 2020.

 

Фото: Instagram Тані Якунової