ілюстрації

Українська ілюстраторка створює листівки про міста й селища, які зазнали руйнувань через рф

22.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Українська ілюстраторка Тома Сафарова створила проєкт «Листівки з України», у якому зображає міста та селища, які постраждали від російської агресії, а частину прибутку віддає у Фонд відновлення зруйнованого майна та інфраструктури. Про це Читомо особисто повідомила мисткиня. 

«На початку 2022 року в мене було багато творчих планів. Один з них мистецький проєкт, подорож по містах України з замальовуванням їхніх локальних особливостей та колориту», зазначає Тома Сафарова. 

 

Але через повномасштабне вторгнення росії в Україну це зробити не вдалося, тому ілюстраторка нині реанімувала проєкти так, щоб вони мали користь. 

 

Сафарова зображує міста та селища у тому вигляді, в якому вони були «до», а 50% доходу з продажів відправляє у Фонд відновлення зруйнованого майна та інфраструктури.

 

Буча, Ірпінь, Гостомель

 

Ізюм

 

Суми

 

Харків

 

Бабин Яр

 

Чернігів

 

Херсон і Чорнобаївка

 

Енергодар

 

Бердянськ

 

Миколаїв

 

Донецьк

 

Луганщина

 

Житомир

 

Харків

 

Чернігів

 

Умань

 

Мелітополь

 

Маріуполь

 

Охтирка

 

Біла Церква

 

Калинівка

 

Васильків та Змієві Вали

 

Київ

 

Іванків, історико-краєзнавчий музей з роботами Марії Приймаченко

 

Окрім колекції друкованих листівок, мисткиня також запускає NFT колекцію. Зовсім скоро вона буде доступна до продажу, а новини можна відслідкувати на сайті за посиланням.

 

Як відомо, дизайнери всього світу інтерпретують літери української абетки для допомоги українцям. А канадська газета The Globe and Mail надрукувала комікс українських ілюстраторок Анни Іваненко та Євгенії Полосіни «Плани на час війни». 

 

Нагадаємо, що у Литві створили безкоштовну платформу для розміщення ілюстрацій на підтримку України Creatives for Ukraine.