вільнюс-2023

Українська книжка серед переможців премії Best Baltic Book Design

26.02.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На Міжнародному Вільнюському книжковому ярмарку оголосили переможців конкурсу Best Baltic Book Design, почесною гостею-учасницею 2023 року стала Україна. Про це повідомила кореспондентка Читомо Вікторія Фещук.

Від України перемогу здобула книжка «Довідник безбар’єрності». Видання доступне людям із порушеннями зору та слуху: тут шрифт Брайля, конгревне тиснення ілюстрацій, QR-коди на переклад жестовою мовою.

 

До журі конкурсу увійшов учасник клубу ілюстраторів Pictoric Олег Грищенко.

 

 

«Довідник безбар’єрності» — посібник із правильного спілкування, який містить нові норми безбар’єрної мови. Довідник створили у співпраці громадських організацій, правозахисників, психологів, батьків, які виховують дітей з інвалідністю, українських та міжнародних експертів. Безбар’єрний довідник – ініціатива та флагманський проєкт першої леді України Олени Зеленської.

 

Структура довідника містить чотири розділи: «Складові безбар’єрності», «Правила мови, «Словник» та «Безбар’єрний календар».

Видавництво “ist publishing”, візуальне оформлення — Володимир Гавриш, ілюстрації — Ольга Дегтярьова.

 

«Закликаю кожного видавця застосовувати принципи безбар‘єрності у всіх своїх проєктах, адаптувати книги, щоб вони були доступні кожному та кожній в Україні. Бо культура — це про рівність. Культура — це про руйнування перешкод поміж людьми. І я пишаюся, що нині ми — у тому числі й такими перемогами — демонструємо це світові», — зазначила Олена Зеленська.

 

Best Baltic Book Design — щорічний конкурс на найкращий книжковий дизайн серед Литви, Латвії та Естонії, вручення якого відбувається на Міжнародному Вільнюському книжковому ярмарку.

 

Нагадаємо, український конкурс «Найкращий книжковий дизайн−2022» оголосив переможців.

 

Читайте також: Президент Литви відвідав національний стенд України на книжковому ярмарку у Вільнюсі