вільнюс-2023

Президент Литви відвідав національний стенд України на книжковому ярмарку у Вільнюсі

23.02.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Президент Литви Ґітанас Науседа відвідав український національний стенд на Міжнародному Вільнюському книжковому ярмарку. Про це повідомили кореспонденти Читомо Олександр Мимрук і Вікторія Фещук.

У розмові з українськими видавцями Ґітанас Науседа зазначив, що підтримку України потрібно продовжувати не тільки у військовій, а й у культурній сфері.

 

«Україні потрібна вся підтримка. Ми маємо давати голос Україні й українцям», — наголосив він.

 

 

За словами президента Литви, він сподівається на те, що Україна не почувається самотньо у боротьбі з росією.

 

Координаторка фестивалю «Книжковий Арсенал» Юлія Козловець подякувала за можливість Україні завдяки Вільнюському книжковому ярмарку наживо спілкуватися з литовською авдиторією і бути почутою. За її словами, співпраця, налагоджена у попередні роки, зараз перетворюється у потужну й відчутну підтримку.

 

Письменниця Катерина Міхаліцина розповіла, що у спілкуванні віч-на-віч з литовськими письменниками  й перекладачами відчутно, що підтримка має не лише офіційний характер, а й дуже особистий: бібліотекарі збирають кошти для України, проводять спеціальні читання тощо.

 

Окрім того, український національний стенд відвідали перша леді Литви ДіаниаНаусєдєнє, пані спікерка сейму Вікторія Чміліте-Нільсен, міністр культури Сімонас Кайріс, міський голова Вільнюса Реміґіюс Шимашюс і пан посол України у Литві Петро Бешта.

 

Як повідомлялося, на відкритті ярмарку Ґітанас Науседа згадав про російсько-українську війну та підтримку України литовським народом.

 

Читайте також: Оголосили програму стенда України на Вільнюському книжковому ярмарку

 

Світлини: Олександр Мимрук, Вікторія Фещук