вільнюс-2023

Оголосили програму стенда України на Вільнюському книжковому ярмарку

21.02.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Україна представить національний стенд на Вільнюському книжковому ярмарку площею 25 квадратних метрів. Про це повідомили на сайті Українського інституту книги.

«Український стенд на Вільнюському книжковому ярмарку — це можливість подякувати громадянам та уряду дружньої до нас Литви за активну підтримку України з першого дня повномасштабного вторгнення росії в Україну, річниця якого припадає на один з днів роботи ярмарку. Гасло українського стенда — “Наполегливість існування” — про ті зусилля, які всі ми, а також наші іноземні партнери робимо заради нашої спільної перемоги над агресором. Ми впевнені, що завдяки роботі українського стенда на Вільнюському ярмарку українські видавці зможуть підсилити свої контакти з литовськими колегами та налагодити тривалу й плідну співпрацю з метою видання українських авторів у Литві, а литовських — в Україні. А українці, які отримали в Литві притулок, зможуть знайти тут українські книжки», — наголосила директорка Українського інституту книги Олександра Коваль.

 

Свої книжки на стенді представлять 12 українських видавництв:

 • «Залізний тато»;
 • «Видавництво 21»;
 • «Чорні вівці»;
 • «Герда»;
 • «Видавництво Старого Лева»;
 • «Самміт — Книга»;
 • «Неопалима купина»;
 • «Фоліо»;
 • «Якабу»;
 • «Богдан»;
 • «Балтія-Друк»;
 • «Каламар».

 

Крім того, представлять книжки інших українських видавців, з якими зможуть ознайомитися відвідувачі ярмарку, а також книжки українських авторів, які видали литовською мовою, від литовських видавництв. Всього планують представити понад 100 українських видань.

 

Україну на Вільнюському книжковому ярмарку представлятимуть понад 50 осіб: автори, ілюстратори, громадські діячі, видавці та представники державних інституцій. Серед них — учасники клубу ілюстраторів Pictoric Олег Грищенко та Олена Старанчук, співзасновники творчої майстерні «Аґрафка» Андрій Лесів та Романа Романишин, автори й авторки Катерина Єгорушкіна, Оксана Забужко, Галина Крук, Андрій Любка, Катерина Міхаліцина, Олександр Терещенко, Гаська Шиян, Валерій Маркус (дистанційно). На українському стенді відбудуться автограф-сесії.

 

24 лютого, на річницю повномасштабного вторгнення росії в Україну,  о 15:00 в залі 5.1 буде транслюватися «STRICHKA. Кіноперформанс з України», автор проєкту — Євгеній Арлов. Перформанс реалізовують за підтримки «Українсько-данського молодіжного дому».

 

З детальною програмою заходів, що відбудуться на Вільнюському книжковому ярмарку, можна ознайомитися за посиланням.

 

Організатори стенда: Литовський виставковий центр «Litexpo», Литовський інститут культури, Литовська асоціація видавців, Український інститут книги, посольство України у Литві, Книжковий Арсенал, Литовський інститут культури, клуб ілюстраторів Pictoric та творча майстерня «Аґрафка». В організації заходів взяли участь Книжковий Арсенал, Литовський інститут культури та Український інститут книги.

 

Міжнародний Вільнюський книжковий ярмарок — найбільший книжковий ярмарок у країнах Балтії, який відбувається з 2000 року і щороку приваблює понад 65 000 відвідувачів.

 

Нагадаємо, раніше оголосили програму стенда Книжкового Арсеналу на Вільнюському книжковому ярмарку.

 

Читайте також: Україна візьме участь у Вільнюському книжковому ярмарку

 

Чільне зображення: УІК