Дитяча ілюстрація

Український сайлентбук ввійшов до переліку 100 найкращих книжок-картинок зі всього світу

28.02.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міжнародна мистецька платформа dPICTUS оприлюднила перелік зі 100 найкращих книжок-картинок 2023 року, до яких увійшов сайлентбук (книжка без слів) «Жовтий метелик» Олександра Шатохіна. Про це на своїй сторінці повідомила координаторка фестивалю «Книжкового Арсеналу» Юлія Козловець, учасниця журі.

«Для мене радісно та почесно долучитись до групи кураторів платформи dPICTUS, та бути дотичною до формування цьогорічного списку 100 найкрасивіших книжок-картинок зі всього світу, які будуть представлені протягом року на найбільших книжкових ярмарках, перша з яких ярмарка в Болоньї!» — наголосила вона.

 

Сайлентбук «Жовтий метелик» Олександра Шатохіна — це «тиха книжка» про життя після війни, розбитої та обмеженої війни.

 

«Колючий дріт на початку з павуком — то образ обмежень і сковувань та страху, що дає війна. Війна, як колючий дріт, заганяє тебе в певні рамки, обмеження, несвободу. Метелики — це те, що було до війни, ніби душі, ніби місця, які були зруйновані війною. Дівчинка — це власне Україна — та, що тікає і протестує проти обмежень, рабства. Зустрічаючи метеликів, незважаючи на все вільних і яскравих, дівчинка розуміє, що життя буде продовжуватись, свободу метелика неможливо обмежити чи знищити…», — ідеться в анотації.

 

Книжка вийшла у видавництві Старого Лева 2022 року.

Повний перелік зі ста видань можна переглянути за посиланням.

dPictus — це кураторська платформа, на якій видавці книжок-картинок та книжкові агенти представляють свої видання міжнародній професійній спільноті протягом усього року, що створює можливості для бізнесу та налагоджує контакти для В2В зустрічей на книжкових виставках.

 

Крім сприяння укладанню угод з придбання прав, кураторського добору списків найкращих книжок та подальшої їхньої промоції, платформа веде також свій блог Picturebook Makers, де розповідає про найяскравіші кейси, книжки-картинки світу та представляє їхніх творців.

 

Як повідомлялося, книжка «Жовтий метелик» також стала найкрасивішою дитячою книжкою за версією конкурсу«Найкращий книжковий дизайн-2022».

 

Читайте також: Найважливіші дитячі книжки 2022 року: на що звернути увагу

 

Зображення: Видавництво Старого Лева