медіа під час війни

Українські фоторепортери отримали міжнародну премію «За свободу преси»

14.12.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Євгена Малолєтку та Мстислава Чернова відзначили міжнародною премією «За свободу преси» (Press Freedom Awards). Про це повідомляють на сайті міжнародної організації «Репортери без кордонів» (CPJ).

Імена лавреатів оголосили у Парижі. Під час церемонії виступив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

 

«Символічно, що саме цими днями Міжнародна федерація журналістів закликала світову спільноту відреагувати, а ООН — прийняти Конвенцію на захист прав журналістів. У 2022 році у світі було вбито 67 журналістів. Найбільше представників медіа з-поміж 21 країни загинули саме в Україні», — зазначив міністр.

 

Двоє інших медійників, які стали лауреатами премії, перебувають за ґратами. Це іранська журналістка і правозахисниця Наргіз Мухаммаді та марокканський журналіст-розслідувач Омар Раді.

 

Загалом на премію цього року номінували 15 журналістів і ЗМІ з 15 країн світу.  

 

Мстислав Чернов – журналіст Associated Press, фотограф, воєнний кореспондент. Євген Малолєтка – фотокореспондент-фрилансер.

 

Вони висвітлювали події в заблокованому російськими військами Маріуполі. Вони знімали руйнування, спричинені обстрілами міста, роботу лікарів у місцевих шпиталях, численні жертви серед цивільного населення. Зокрема Євген Малолєтка — автор фотографій обстрілу російськими військами міської лікарні № 3 Маріуполя. Журналісти залишили Маріуполь 15 березня 2022 року у складі колони, яка виїхала після відкриття гуманітарного коридору.

 

Нагадаємо, три українські журналісти, серед яких Чернов і Малолєтка, отримали міжнародну премію імені Джеймса Найта.

 

Як відомо, Чернов і Малолєтка стали лавреатами Премії імені Георгія Ґонґадзе-2022.

 

Чільне фото: Evgeniy Maloletka / Facebook