українські книжки

Українські книжки передали до бібліотек у Франції

28.07.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Франції до Національної бібліотеки імені Франсуа Міттерана передали близько 60 примірників української літератури українською, англійською та французькою мовами. Про це посольство України у Франції повідомило на своїй сторінці у фейсбуці.

Видання передали завідувачу відділу світової літератури департаменту літератури та мистецтв Національної бібліотеки імені Франсуа Міттерана Клеману Фреліхер-Ше. Книжки поповнять полиці Національної бібліотеки ім. Ф. Міттерана та Університетської бібліотеки мов і цивілізацій.

 

Бібліотека ім. Франсуа Міттерана завдяки архівуванню та реставрації спадщини попередніх колекцій та нових пожертвувань налічує понад 220 тис. друкованих книжок. Університетська бібліотека мов і цивілізацій зберігає колекції книжок Африки, Азії, Близького Сходу, центральної та східної Балканської Європи, тут є близько 1,5 млн документів 350 мовами світу. Українські книжки, передані цим бібліотекам, стануть частиною їхніх колекцій.

 

«Разом із паном Клеманом Фреліхер-Ше дружина посла України у Франції Наталя Омельченко домовилася про подальшу співпрацю у напрямку розширення українського книжкового фонду Франції. Висловлюємо вдячність усім партнерам за сприяння у реалізації проєкту», — зазначили на сторінці посольства.

 

Книжки передали у межах ініціативи Олени Зеленської «Українська книжкова поличка».

Нагадаємо, у межах цього проєкту книжки українською мовою передали дитячій бібліотеці Rum för Barn в культурний центр Kulturhuset в Стокгольмі. Також запустили кампанію зі збору коштів на друк українських книжок за кордоном «Українським дітям – українську книгу».