Free Media Awards

Українські журналісти отримали 5 відзнак на Free Media Awards-2022

19.08.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Усі 5 відзнак на Free Media Awards-2022 отримали українські журналісти. Про це повідомляється на офіційному сайті премії.

Лавреатами стали фотографи Мстислав Чернов та Євген Малолєтка, журналістка та письменниця Наталія Гуменюк, інтернет-видання «Заборона», фото- та відеокореспондент Андрій Дубчак та журналіст Владислав Єсипенко, який нині утримується в Криму як політв’язень. 

 

Фотографи Мстислав Чернов та Євгеній Малолєтка разом отримують нагороду Free Media Award за сміливе та надзвичайне документування російської облоги та бомбардування Маріуполя. Журналістка та письменниця Наталія Гуменюк отримує премію за правдоподібні розповіді про події війни з різних місць України, як-от Харків, Буча та Миколаїв.  

 

Zaborona.com отримує премію за розслідування та репортажі, наприклад, про праворадикальні рухи в Україні, росії та пострадянських країнах і зв’язки між ними.  

 

Фото- та відеокореспондент Андрій Дубчак отримує Free Media Award за сміливі та професійні репортажі із зони бойових.  

 

Журналіст-фрілансер Владислав Єсипенко зараз є політв’язнем окупованого росією Кримського півострова.  За словами організаторів «він є яскравим прикладом переслідування журналістів, які намагаються вести репортажі з півострова».  

 

«Журналістика, яку створюють за надзвичайно важких обставин, має виняткову якість», – пишуть організатори.

 

Крім того, особливе визнання присуджено українським фіксерам – за їхню неоціненну допомогу, яку вони надають міжнародним кореспондентам.

 

Церемонія нагородження відбудеться в Норвезькому Нобелівському інституті 17 жовтня 2022 року.

 

Премія призначена для журналістів зі Східної Європи та присуджується у межах спільного проєкту між Stiftelsen Fritt Ord у Норвегії та ZEIT-Stiftung у Німеччині.  

 

Нагадаємо, що фотожурналісти Мстислав Чернов, Євген Малолєтка та відеопродюсерка Василіса Степаненко стали лавреатами міжнародної журналістської премії імені Джеймса Найта (Knight International Journalism Awards) від Міжнародного центру журналістів (ICFJ).

 

Як відомо, засуджений окупантами журналіст Владислав Єсипенко отримав премію PEN America.