Дизайн

Український дизайн-проєкт з озброєними класиками виграв премію Red Dot

05.08.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Проєкт українського стартапу Awesomic отримав премію Red Dot у категорії Brands & Communication Design з проєктом «І словом, і ділом» (The League of Information Warriors), що зображає українських літераторів як військовослужбовців. 

Для популяризації кампанії Awesomic зобразив відомих українських письменників і філософів як воїнів, котрі захищають свою землю зі зброєю в руках. Серед них — Василь Стус із «джавеліном» на плечі, Ліна Костенко та Соломія Павличко з автоматом і Григорій Сковорода із мінометом.

 

«Війна йде на всіх фронтах, включно на культурному. Наші письменники, культура, мова — це все допомагає тримати оборону на інформаційному фронті. А його активність допомагає реальному фронту», — сказав один із співвласників Awesomic Роман Севастьянов.

 

 

Проєкт «І словом, і ділом» також представлять у Музеї дизайну Red Dot в Німеччині — – найбільшої у світі колекції досягнень сучасного дизайну. Оформила кампанію дизайнерка й ілюстраторка Юлія Кузнєцова.

 

«Я вважаю, що в українців є все, щоб вразити світ своєю креативністю (і ми це успішно робимо). Напевно, митцю потрібно відчувати сильні емоції, бути у вкрай надскладних умовах, щоб створити щось важливе. Моя робота з’явилася під час повномасштабної російської агресії, геноциду мого народу — напевно, це і робить її такою особливою», — розповіла ілюстраторка.

 

 

Проєкт The League of Information Warriors — це комунікаційна кампанія про силу слова та інформації.

 

Стартап Awesomic заснували у 2020 році українці Роман Севастьянов і Анастасія Павлишина. З Awesomic працювало понад 1370 клієнтів зі всього світу, переважно із США. Їх сервісом із пошуку дизайнерів користуються понад 200 стартапів Y Combinator і сам фонд YC, Lift99, а в минулому – People.ai та Restream.

 

Red Dot Design Award — одна з найпрестижніших премій у дизайні, яку з 1954 року вручає інститут Центру дизайну землі Північний Рейн–Вестфалія, Німеччина. У різні часи премію отримували Apple, Google та Sony.

 

Нагадаємо, в Австрії тривала виставка українських книжок з найкращим дизайном.

 

Читайте також: Як Шевченко прокоментував би війну й теперішні події

 

Джерело: telegraf design