* ESC - закрити вікно пошуку
ілюстратор
Український ілюстратор створив дві обкладинки для The Guardian
06.10.2019Український художник Сергій Майдуков намалював дві обкладинки для щотижневого журналу The Guardian. Про це повідомляє BURO 24/7.
Обкладинка із зображенням прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона вийшла у Великій Британії, а обкладинка із президентом США Дональдом Трампом – у США.
За словами художника, на малювання портретів йому виділили обмежений час. Арт-директор The Guardian подзвонив йому о 17:00 у п’ятницю і сказав, що портрети потрібні на понеділок. Номер йшов до друку о 18:00.
Сергій зізнався, що портретом Трампа задоволений, а от Джонсон, на його думку, вийшов би краще, якби художнику виділили ще півдня.
«Ідеальний режим – два з половиною дні на один портрет. Найскладніше – це кількість імейлів з уточненнями від арт-директора в день дедлайну. Це робить процес рваним. Тільки взявся за роботу – приходить лист: підсунь це туди, а це сюди», – поділився він.
За словами ілюстратора, всього за цю роботу він отримав від The Guardian 58 листів з уточненнями.
Майдуков розповів, що перш ніж взятися за роботу, передивився багато відео із героями на YouTube.
«Я зрозумів, що Борис не смішний клоун, як багато хто його представляє, а понурий, похмурий, важкий і безглуздий, злопам’ятний і хитрий. І дуже розумний, напевно, якщо він став прем’єр-міністром Британії.
Трамп же – образливий, підозрілий, самозакоханий. Я дивився, як він заходить в літаки-вертольоти, як спілкується з журналістами. Завжди віддаю перевагу відео, а не фотографії з героями. Якщо ти малюєш пластику, то це дуже корисно. Міміку простіше зрозуміти в динаміці», – пояснив він.
Сергій регулярно співпрацює з The New Yorker, Washington Post, New York Times та іншими авторитетними ЗМІ.
Проте, щоб потрапити на обкладинку The Guardian, автор чекав 8 років.
«Моя амбіція – бути на обкладинці. Для мене неважливо, малюю я Трампа чи Джонсона. Амбіція – бути на обкладинці одного з головних британських видань. До цього я писав їм протягом восьми років, вперше – у 2011-му.
Коли ти малюєш картинку всередину журналу, це просто подовжує рядок в резюме із переліком видань, з якими ти співпрацював. А тепер я можу написати в журнали, які виходять з портретами на обкладинках. Наприклад, в Time, New Republic, New Statesman», – зазначив він.
Раніше ми повідомляли, що проект Олександра Грехова «Квантовий стрибок Шевченка» взяв участь в американському фестивалі Burning Man.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості