ілюстратор

Український ілюстратор створив дві обкладинки для The Guardian

06.10.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Український художник Сергій Майдуков намалював дві обкладинки для щотижневого журналу The Guardian. Про це повідомляє BURO 24/7.

 

Обкладинка із зображенням прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона вийшла у Великій Британії, а обкладинка із президентом США Дональдом Трампом – у США.

 

За словами художника, на малювання портретів йому виділили обмежений час. Арт-директор The Guardian подзвонив йому о 17:00 у п’ятницю і сказав, що портрети потрібні на понеділок. Номер йшов до друку о 18:00.

 

 

Сергій зізнався, що портретом Трампа задоволений, а от Джонсон, на його думку, вийшов би краще, якби художнику виділили ще півдня.

 

«Ідеальний режим – два з половиною дні на один портрет. Найскладніше – це кількість імейлів з уточненнями від арт-директора в день дедлайну. Це робить процес рваним. Тільки взявся за роботу – приходить лист: підсунь це туди, а це сюди», – поділився він.

 

За словами ілюстратора, всього за цю роботу він отримав від The Guardian 58 листів з уточненнями.

 

Майдуков розповів, що перш ніж взятися за роботу, передивився багато відео із героями на YouTube.

 

 

«Я зрозумів, що Борис не смішний клоун, як багато хто його представляє, а понурий, похмурий, важкий і безглуздий, злопам’ятний і хитрий. І дуже розумний, напевно, якщо він став прем’єр-міністром Британії.

 

Трамп же – образливий, підозрілий, самозакоханий. Я дивився, як він заходить в літаки-вертольоти, як спілкується з журналістами. Завжди віддаю перевагу відео, а не фотографії з героями. Якщо ти малюєш пластику, то це дуже корисно. Міміку простіше зрозуміти в динаміці», – пояснив він.

 

Сергій регулярно співпрацює з The New Yorker, Washington Post, New York Times та іншими авторитетними ЗМІ.

 

Проте, щоб потрапити на обкладинку The Guardian, автор чекав 8 років.

 

«Моя амбіція – бути на обкладинці. Для мене неважливо, малюю я Трампа чи Джонсона. Амбіція – бути на обкладинці одного з головних британських видань. До цього я писав їм протягом восьми років, вперше – у 2011-му.

 

Коли ти малюєш картинку всередину журналу, це просто подовжує рядок в резюме із переліком видань, з якими ти співпрацював. А тепер я можу написати в журнали, які виходять з портретами на обкладинках. Наприклад, в Time, New Republic, New Statesman», – зазначив він.

 

Раніше ми повідомляли, що проект Олександра Грехова «Квантовий стрибок Шевченка» взяв участь в американському фестивалі Burning Man.