стан книговидання

Український інститут книги спрямує ₴74 мільйони на книговидання — Ткаченко

02.03.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Українському інституту книги надали ₴74 мільйони, які будуть спрямовані на книговидання. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

«₴74 мільйони є в Українському інституті книги. Зараз оголошено конкурси для видавців, аби ті видавали книги та поповнювали бібліотеки», — сказав очільник МКІП.

 

Він зазначив, що у бібліотеках країни триває процес заміщення радянської літератури, що становить понад половину фондів. Водночас оплату мільйонів нових примірників для заміни старих книжок держава самостійно забезпечити не в змозі. Тож МКІП звертається до колег із Франції та Німеччини, які власним коштом перекладають франко- й німецькомовні книжки українською та передають їх у бібліотеки та університети в Україні.

 

Ткаченко висловив сподівання, що інші країни також долучаться до цього процесу.

 

За його словами, українських видавців підтримують і на міжнародних ярмарках, зокрема у Варшаві, Франкфурті та Болоньї, їм надаються безкоштовні майданчики для розміщення стендів. Це стимулюватиме подальші колаборації з західними партнерами, переконаний Ткаченко.

 

Нагадаємо, нещодавно затвердили план роботи Українського інституту книги на 2023 рік.

 

Читайте також: Від літератури до журналістики: як попри війну Українська культура перемагає у світі

 

Джерело: Укрінформ