Календар подій

Український ПЕН оголосили програму стипендій для письменників і перекладачів

Український ПЕН оголосили програму стипендій для українських письменників, перекладачів та літературних критиків. 

«Стипендійна програма Українського ПЕН покликана зберегти сталість і тяглість літературного процесу в Україні й надати авторам можливість продовження роботи над важливими проєктами», — зауважують в ПЕН.

 

Участь можуть взяти українські прозаїки, поети, драматурги, есеїсти, перекладачі, літературні критики, що перебувають в Україні або змушені були залишити Україну через війну.

 

Автори, які хочуть отримати підтримку в рамках програми, мають заповнити аплікаційну форму.

 

Аплікаційна форма включає в себе синопсис твору, над яким автор планує працювати у межах програми. Під твором маються на увазі роман, збірка оповідань, поезій, п’єс, художніх репортажів, есеїв, серія матеріалів у медіа на літературну тематику (рецензії, інтерв’ю, критичні огляди), переклад художньої літератури з іноземних мов. Перекладачі надсилають фрагмент перекладу, над яким вони зараз працюють.

 

Тривалість програми: 29 червня – 30 листопада 2022.

Заявки прийматимуться на постійній основі до 30 листопада 2022 року. Розгляд заявок і оголошення переможців відбуватиметься раз на два місяці: 3 серпня, 30 вересня та 30 листопада.

 

Рішення про підтримані заявки ухвалюватиме журі у складі 5 осіб. До складу журі входять: Ростислав Семків, Ірина Славінська, Остап Сливинський, Тетяна Огаркова та Оксана Луцишина.

 

Підтримані заявки оголошуватимуться публічно на платформах Українського ПЕН.

 

До кінця 2022 року в рамках програми буде надано 100 стипендій. Розмір стипендії – 30 000 грн.

 

Програма стипендій реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та New Democracy Fund (Данія) у межах програми Rapid response fund.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект