Календар подій

Український ПЕН проводить інтелектуальний вечір у Києві

Український ПЕН запускає серію культурних подій у Києві на підтримку Збройних Сил України – «Інтелектуальні вечори у просторі ПЕН».

Їхня мета – повернути офлайн-події у культурне життя столиці, а також підтримати волонтерські ініціативи, які збирають кошти на потреби українських захисників та захисниць.

 

Перший захід відбудеться 10 серпня о 19:00 у просторі ПЕН у Києві на Подолі.

 

Тема лекції: «Сковорода: філософ у часи імперської експансії». Лектор Тарас Лютий – доктор філософських наук, письменник, колумніст та музикант. Професор кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА. Старший науковий працівник відділу філософської антропології Інституту філософії імені Григорія Сковороди. Автор наукових монографій «Нігілізм: анатомія Ніщо» (2002), «Ідеологія: матриця ілюзій, дискурсів і влади» (2016), поетичної збірки «Елегії» (2010), збірки поезій та оповідань «Паладини луни» (2019), збірки малої прози «Вулики сновидінь» (2007), а також збірок есеїв «Корабель шаленців» (2017) та «Культура принад і спротиву» (2020). Лауреат Премії імені Юрія Шевельова 2020 року.

 

Умовою участі є благодійний внесок для Фонду «Повернись живим». Мінімальна сума – 100 грн. Внесок можна зробити за посиланням: https://savelife.in.ua/donate/

 

Після сплати внеску потрібно заповнити реєстраційну онлайн-форму.  Детальніша інформація про захід і місце події надійде всім зареєстрованим учасникам в окремому листі від організаторів.

 

«Життя Григорія Сковороди припадає на XVIII століття. В історії Старої України це період втрати автономії та перетворення Гетьманщини на провінцію. В умовах експансії Російської імперії такий стан справ залишає небагато шансів для свободи людини і в політичній, і в культурній сфері. Місія Сковороди полягає в протистоянні означеному крахові. Філософ висуває програму філософсько-антропологічного й освітньо-педагогічного проєкту формування особистості», – зауважуть організатори події.

 

У разі повітряної тривоги всі учасники події зможуть пройти до укриття на нижньому поверсі будівлі.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект