киримлилар

Український стартап збирає записи голосів носіїв кримськотатарської мови

04.09.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Український стартап Respeecher збирає 100 записів розмов кримськотатарською мовою від її носіїв, щоб натренувати нейромережу для розпізнавання цієї мови. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомило Представництво президента України в Автономній Республіці Крим.

Проєкт має на меті пришвидшити появу кримськотатарської мови в помічниках телефонів, у чат-ботах та автоматичних перекладачах. Найкраще для аналізу підійдуть записи кримськотатарської літературної мови, записані з мінімальною кількістю шумів на тлі. 
У Respeecher стверджують, що жодні дані конкретних осіб не зберігатиме, а команда ніколи не відтворюватиме чужі голоси без дозволів носіїв. Усі надіслані дані будуть використані лише в цілях навчання нейромережі та для аналізу кримськотатарської мови в цілому.

 

Носії мови можуть надсилати авдіо, зроблені на диктофон у домашніх умовах. Також можна зробити запис у студії Respeecher у Києві. Чим більше різних акцентів і тональностей голосів модель ШІ проаналізує, тим точнішим буде результат розпізнавання мови.

 

Охочі долучитись до ініціативи можуть надсилати авдіозаписи мови через форму.  Тривалість запису має становити від 30 хвилин до години.

 

 

 

Як повідомлялося, триває набір на курс з вивчення кримськотатарської мови в Українському католицькому університеті.

 

Читайте також: В Україні засновують кримськотатарське видавництво Kitap Qalesi

 

Зображення: Respeecher