закон про мову

Українці поскаржилися на недотримання закону про мову 500 разів за 10 днів

26.07.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Мовний омбудсмен отримав 502 скарги на порушення законодавства за перші 10 днів дії нових вимог закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Про це повідомили на сайті уповноваженого із захисту державної мови.

Загалом звернення стосувалися таких категорій:

 

  • 59% звернень стосувалися сайтів осіб, що обслуговують споживачів; 
  • 20% – сайтів, не пов’язаних з наданням послуг; 
  • 9% – безпосереднього обслуговування споживачів; 
  • 7% – діяльності урядовців органів державної влади та місцевого самоврядування; 
  • 5% – інших питань.

 

79% отриманих повідомлень стосувалися порушень частини шостої статті 27 закону, яка набрала чинності 16 липня 2022 року, і яка регламентує застосування державної мови інтернет-представництвами.

 

 

У мовного омбудсмена дійшли висновку, що суспільство добре обізнане щодо норм мовного законодавства; значна частина сайтів, на які скаржилися, почали переходити на українську вже в перші дні дії норми закону, а кожне друге звернення стосується вимоги щодо завантаження україномовної версії за замовчуванням.

 

Повідомити про порушення закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» можна на електронну скриньку: lyst@mova-ombudsman.gov.ua

 

Нагадаємо, 16 липня набули чинності нові норми мовного закону, які регламентують використання української мови в українському суспільстві та визначають порядок штрафування посадовців за недотримання закону. Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» Верховна Рада ухвалила 25 квітня 2019 року.

 

Чільна ілюстрація: TextMaster