* ESC - закрити вікно пошуку
Велика Британія
Українців обурила перемога росіянки у конкурсі з ілюстрацією про біженців
27.12.2022Британська асоціація ілюстраторів AOI назвала переможців щорічної міжнародної премії ілюстраторів World Illustration Awards 2022, серед яких росіянка з ілюстрацією про війну в Україні. Про це AOI повідомила на своїй сторінці у твіттері, однак згодом видалила твіт.
Ілюстраторка Анна Хохлова перемогла у конкурсі Global Healthcare Illustration Awards 2022, який проводить Британська асоціація ілюстраторів AOI, з роботою, що показує посттравматичний синдром біженців, які погано реагують на гучні звуки, спричинений російською агресією.
Ілюстрація «Випадок звукового забруднення» зображає жінку, яка лякається феєрверків та випускає повідець собаки з рук.
На сайті AOI зазначають, що Хохлова отримає золоту нагороду з грошовим призом у розмірі 3000 фунтів стерлінгів.
«Журі присудило цю нагороду за те, наскільки ця ілюстрація підходить до конкретної ситуації, але все ж представляє ширший спектр психологічних і фізичних проблем. Анна – ілюстраторка із Москви. З 24 лютого 2022 року її життя хоч і не зупинилося, як для багатьох українців, але змінилося назавжди. Вона підтримує біженців усіма способами. І в разі перемоги хотіла б перерахувати всі свої призові гроші до фонду біженців за вибором організатора», — додали на сайті асоціації.
Нагородження росіянки за роботу, що використовує травматичний досвід українських біженців, спричинений війною з росією, викликали обурення в українських користувачів твіттера й ілюстраторів:
відомий міжнародний конкурс ілюстрацій нагородив росіянку за те, що вона намалювала як українців травмувала війна…. просто нема слів, але всіх у кого є сили лупати цю скалу – запрошую в коменти, у нас там вже непогана компанія https://t.co/wAoIueaaKM
— Olya Rusina?? (@o_rusina) December 25, 2022
Я вважаю що потрібно вимагати рішення про відміну цього рішення. І бажано, про заборону росіянам приймати участь в конкурсах.
Друзі, будь ласка, напишіть аргументи, навіть якщо вони будуть повторюватись, не страшно. Це дуже допоможе — буду писати листа. https://t.co/fVwdPRygXP— Olha Protasova (@o_protasova) December 25, 2022
от би зараз, будучи українською художницею, отримати £3000 за свій комікс про війну ех, мрії
для цього треба бути росіянкою https://t.co/YBXZvkg2vQ pic.twitter.com/rIWJogih0o— ❤️??Dzuban?⚡️ (@DzubanArt) December 25, 2022
А про що ця робота? Звідки ця росіянка знає що таке боятися салютів? Вона просто вкрала чужу травму щоб намалювати це. Мене це особисто ображає, бо я на відміну від вашої переможниці це пережила та знаю що таке артобстріл з власного досвіду. Позор вам.
— пивна принцеса (@missisrogers) December 25, 2022
I am Ukrainian illustrator and I wasn’t able to draw for months cuz I left my equipment in Kyiv, I left the city cuz I was afraid it will be occupied by russians. All this time russian illustrators were able to create & develop their skill, while we were sitting in bomb shelters
— ?? ?радіо водяний щур (@vodyanyshchur) December 25, 2022
Згодом у своєму твіттері асоціація оприлюднила заяву, де перепросила за поширення малюнку та заявила, що не підтримує російську агресію проти України.
«Просимо вибачення за нашу нечутливість і образу, заподіяну українським ілюстраторам, яких ми повністю хочемо підтримати. AOI пожертвує плату за хостинг, сплачену нам Global Healthcare Illustration Awards до українського гуманітарного фонду», — зазначають в заяві.
AOI Statement – Global Healthcare Illustration Awards pic.twitter.com/cGT5rapfO9
— The AOI (@theaoi) December 26, 2022
Водночас українці в коментарях до допису наголосили, що асоціація не назвала імені благодійного фонду, а вибачення не скасовують апропріації росіянкою українського досвіду.
Yes, and which Ukrainian organization is it?
And what is the evidence? We are against it enough. You have no right to use our grief for your PR and Russians.— В Одесі кушає (@antonchaban3) December 26, 2022
This is still a trauma appropriation and exploitation by an agressor. A rapist has no moral right of representing the emotional struggle of the rape victim. A murderer has no moral right of representing the struggle of victim’s loved ones. This is common sense.
— sancta sanctorum (@avaritiaprima) December 26, 2022
Як повідомлялося, раніше Британська асоціація ілюстраторів відзначила роботу українки Тетяни Якунової премією World Illustration Awards 2022. Усього ж до довгого списку цієї премії 2022 року потрапили роботи 4 українських ілюстраторів.
Зображення: theaoi.com
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості