Болонський книжковий ярмарок

Українців обурила участь росіянки в конкурсі ілюстрацій у Болоньї

20.01.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Російська ілюстраторка Єкатеріна Захарова, що експлуатує тему війни та Ізюму, представлятиме Велику Британію на Illustrators Exhibition на Болонському книжковому ярмарку. Результати відбору опублікували на сайті ярмарку.

 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Katia Zakharova Illustrator (@kate_fineart)


«Я неймовірно щаслива бути серед переможців Болонського книжкового ярмарку. Я надсилала туди серію робіт про моє дитинство у місті Ізюм. Для кожної людини важить її місце народження. А час дитинства взагалі особливий. Я малювала в останній момент, ледве встигла до дедлайну. Проте малювала з великою любов’ю і вдячністю за моє щасливе дитинство. Я все чекала на можливість поїхати до свого рідного міста, але не встигла… Там, кажуть, так багато зараз зруйновано, що страшно уявити….», — написала Захарова у своєму інстаграмові.

 

Обурення українців також викликала інша ілюстрація, на якій український солдат воює з солдатом невідомої країни із закликом до припинення війни.

 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Katia Zakharova Illustrator (@kate_fineart)

 

У відповідь на це українці запитують Болонський книжковий ярмарок, чому він не реагує на ситуацію, яка склалася, та видаляє коментарі.

 

 «З нетерпінням чекаю офіційної реакції ярмарку на те, що цього року в ньому беруть участь російські ілюстратори, які представляють терористичну державу, а українцям це зовсім не подобається. Мені цікаво, як можна пояснити нормалізацію геноциду» 

 

 «Щоб прояснити. Поки росіяни вчиняють геноцид і створюють на окупованих територіях камери тортур для дітей, ви вирішуєте похвалити росіянку за малюнок про одне з окупованих міст (на щастя, вже звільнене)»

 

«Я хочу жити у вашому світі: у світі, де росія не воює проти мене і всіх українців, де діти не гинуть під зруйнованими будинками. Але у вашому світі немає поняття людяності. Я не хочу в ньому жити»

 

«Чому ви блокуєте у своїх коментарях українців, яким не подобається, що ви нагородили ілюстраторку, яка прославляє російське насильство?»

 

 

 «Ви баните українців за згадки про те, що ви нагороджуєте росіян, які демонструють свою провоєнну позицію, відвідуючи окупований Крим? Господи, ви просто жалюгідні»

 

(Детальніше про 25 російських ілюстраторок, відібраних до участі в конкурсі, а також відвідування ними тимчасово окупованого росією Криму, за посиланням).

 

Як повідомлялося, одразу після оголошення коротких списків, де фігурувало 25 імен ілюстраторів з росії, українська спільнота вибухнула критикою на адресу організаторів конкурсу. 

 

Відповідь на хвилю обурення у соцмережах організатори дали в анонсі фінальних результатів, а також у коментаря  х на своїх сторінках. Організатори зазначають, що згідно з прагненням ярмарку до створення культурних мостів між країнами, переслідуючи єдину мету «розвитку дитячої ілюстрації та літератури, а також надання простору для діалогу та обміну досвідом», вони повторно наголошують на своєму рішенні.

 

«Болонський книжковий ярмарок цього року ще раз підтверджує свою готовність заохочувати індивідуальну участь незалежних видавців, письменників і художників з усіх країн і регіонів світу, які бажають творчо, мирно та цілеспрямовано робити свій внесок у велику видавничу спільноту, об’єднуючи дітей і книжки», — йдеться в анонсі.

 

З обраних від росії ілюстраторів у результаті залишилось двоє. Єкатеріна Захарова представлятиме Велику Британію.

 

Нагадаємо, до участі у 57-мій Illustrators Exhibition на Болонському книжковому ярмарку журі відібрало 80 авторів, однією з них стала українська ілюстраторка Юлія Тверітіна.

 

Читайте також: Українців обурила перемога росіянки у конкурсі з ілюстрацією про біженців