Велика Британія

Українців обурила перемога росіянки у конкурсі з ілюстрацією про біженців

27.12.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Британська асоціація ілюстраторів AOI назвала переможців щорічної міжнародної премії ілюстраторів World Illustration Awards 2022, серед яких росіянка з ілюстрацією про війну в Україні. Про це AOI повідомила на своїй сторінці у твіттері, однак згодом видалила твіт.

Ілюстраторка Анна Хохлова перемогла у конкурсі Global Healthcare Illustration Awards 2022, який проводить Британська асоціація ілюстраторів AOI, з роботою, що показує посттравматичний синдром біженців, які погано реагують на гучні звуки, спричинений російською агресією.

 

Ілюстрація «Випадок звукового забруднення» зображає жінку, яка лякається феєрверків та випускає повідець собаки з рук.

 

На сайті AOI зазначають, що Хохлова отримає золоту нагороду з грошовим призом у розмірі 3000 фунтів стерлінгів.

 

«Журі присудило цю нагороду за те, наскільки ця ілюстрація підходить до конкретної ситуації, але все ж представляє ширший спектр психологічних і фізичних проблем.  Анна  – ілюстраторка із Москви. З 24 лютого 2022 року її життя хоч і не зупинилося, як для багатьох українців, але змінилося назавжди. Вона підтримує біженців усіма способами. І в разі перемоги хотіла б перерахувати всі свої призові гроші до фонду біженців за вибором організатора», — додали на сайті асоціації.

 

Нагородження росіянки за роботу, що використовує травматичний досвід українських біженців, спричинений війною з росією, викликали обурення в українських користувачів твіттера й ілюстраторів:

 

 


Згодом у своєму твіттері асоціація оприлюднила заяву, де перепросила за поширення малюнку та заявила, що не підтримує російську агресію проти України.

 

«Просимо вибачення за нашу нечутливість і образу, заподіяну українським ілюстраторам, яких ми повністю хочемо підтримати. AOI пожертвує плату за хостинг, сплачену нам Global Healthcare Illustration Awards до українського гуманітарного фонду», — зазначають в заяві.

 


Водночас українці в коментарях до допису наголосили, що асоціація не назвала імені благодійного фонду, а вибачення не скасовують апропріації росіянкою українського досвіду.

 

 


Як повідомлялося, раніше Британська асоціація ілюстраторів відзначила роботу українки Тетяни Якунової премією World Illustration Awards 2022. Усього ж до довгого списку цієї премії 2022 року потрапили роботи 4 українських ілюстраторів.

 

Зображення: theaoi.com