Ілюстрація

«Укрпошта» ввела обмеження на купівлю марок з російським кораблем через ажіотаж

18.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

За 5 днів від запуску марки «Русский военный корабль, иди нах#й» продали майже половину мільйонного тиражу, тому оголосили про запровадження деяких обмежень. Про це повідомила «Укрпошта».

 

Відтепер в одні руки «Укрпошта» продає лише п’ять листів (усього 30 марок) будь-якого номіналу. 

 

Крім того, пошта скасувала всі інтернет-замовлення. Їх можна буде оформити знову, але не більше ніж 3 листи за 1 купівлю, а багато замовлень з однієї адреси блокуватимуть.

 

Причиною обмежувальних заходів стали спекуляції: на Ebay можна придбати конверт з такою маркою за $1000. 

 

Також «Укрпошта» не підтримує будь-які благодійні або інші ініціативи з маркою (окрім аукціону на Prozorro, лот якого — повний комплект зі спецпогашенням та підписами автора фрази, морського піхотинця Романа Грибова, а також гендиректора «Укрпошта» Ігоря Смілянського), бо простежити, куди йдуть кошти з продажу марок, неможливо.

 

Поштові марки «Рускій корабль, иди нах#й» є у всіх обласних центрах України, окрім Херсонщини, Криму, Донеччини та Луганщини, але для них залишили резерв.

 

Відомо, що тираж не додруковуватимуть, щоб марка зберегла історичну цінність. 

 

Конверти з підписом Романа Грибова

Черги за маркою

Фраза «Русский военный корабль, иди нах#й» — відповідь українських прикордонників острова Зміїний на пропозицію російського крейсера «Москва» здатися, яка стала символом українського спротиву і незламності та набула популярності. 

 

Наступного дня після старту продажу марки флагман російського Чорноморського флоту ракетний крейсер «Москва» затонув внаслідок влучання двох українських ракет.

 

Нагадаємо, Укрпошта опублікувала 20 найкращих марок з національного конкурсу ілюстрацій на тему «Русский военный корабль, иди нах#й». Конкурс присвятили тридцятиліттю української марки. Робота українського художника Boris Groh, яка перемогла і стала маркою, отримала понад 1700 голосів з-поміж 8 тисяч.

 

Чільна ілюстрація: Boris Groh