дослідження

Улітку в Україні продажі книжок зросли

06.12.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Улітку 2022 року українські видавці спостерігали збільшення попиту книжок порівняно з весною 2022 року. Про це йдеться в опитуванні культурно-видавничого проєкту Читомо «9 місяців вторгнення: як українські видавці працюють під час війни».

До квітня цього року вони зазначали, що продажі книжок катастрофічно знизилися. 

 

«У перші місяці продажі впали практично до нуля, проте починаючи з червня, спостерігаємо плавне збільшення обсягів продажів, ба навіть повернення до нормальних цифр», розповідають у видавництві UA Comix Publishing для Читомо. 

 

Продажі збільшилися у видавців: «Видавництво Анетти Антоненко», «Смолоскип», Vovkulaka, Yakaboo Publishing та інших. Часткове вирівнювання ситуації вказали у «Видавництві Жупанського», «Порталі», «Норі-друк», «Родоводі», «Медуза», «Комора» та інших. Про високий попит повідомляють і в «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА».

 

На понад 50% продажі зменшили у видавничої групи «Основи», видавництв «4mamas», «Блим-Блим», «Ірбіс Комікси», державного спеціалізованого видавництва «Мистецтво» та інших. 

 

З огляду на прибуток видавців, серед них 44,7% не зменшували заробітну плату працівникам, у 37,6% — виплати співробітникам зменшилися, не мають змоги виплачувати кошти 8,2% видавців. А от у 9,4% збільшилися виплати працівникам. 

 

Окрім того, видавці намагаються адаптуватися до нових реалій і зекономити на виробничих процесах і оренді.

 

Загалом згідно з результатами опитування, 85,9% видавництв в Україні продовжують свою роботу під час війни, частково провадять свою діяльність — 14,1%.

 

Ситуація змінилася на краще: у квітні цього року свою діяльність провадили лише 39% видавництв, 51,2% працювали частково (онлайн або офлайн). 

 

Повну версію дослідження книговидавничого ринку під час війни дивіться на сайті культурно-видавничого проєкту Читомо за посиланням. 

 

Нагадаємо, що в Україні провели дослідження впливу війни на роботу креативних індустрій за час повномасштабного вторгнення росії в Україну.