Amazon

Уряд Китаю змусив Amazon видалити відгуки на книжку генсека ЦК китайської Компартії

20.12.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Через негативні рецензії на книжку голови КНР Сі Цзіньпіна «Про державне управління в Китаї» Amazon.cn видалив усі оцінки та вимкнув розділ для коментування. Про це повідомляють у звіті Reuters.

 

Amazon вирішив видалити з сайту всі коментарі та рецензії, пов’язані із книгою виступів та творів генерального секретаря ЦК Компартії Китаю Сі Цзіньпіна після того, як Пекін видав наказ з вимогою про видалення. Це відбулося близько двох років тому, але не було висвітлено публічно, допоки  британське інформаційне агенство Reuters не опублікувало «спеціальний звіт» минулого тижня

 

За словами одного з невідомих, пов’язаних з інцидентом, офіційний наказ із вимогою видалити рецензії опублікували через відгуки, що оцінювали книжку не на максимальні п’ять зірок.

 

Цей крок був частиною ширшої кампанії, спрямованої на те, щоб Amazon міг продовжувати вести бізнес у найбільш густонаселеній країні світу, де є значний простір для розвитку. До 2018 року компанія отримувала «все більшу кількість запитів від (китайських) наглядових органів щодо видалення певного контенту, переважно політично вразливого», згідно з документом внутрішнього брифінгу, на який посилається Reuters.

 

Amazon «дотримується всіх відповідних законів і правил, де б ми не працювали, і Китай не є винятком», — каже прессекретар компанії.

 

Відомо, що рецензії на книжку Сі Цзіньпіна заблоковані лише на китайському вебсайті Amazon. На загальному сайті Amazon.com «Про державне управління в Китаї» отримала 74% п’ятизіркових відгуків.

 

Раніше повідомлялося, що минулого року сенатори США просили Netflix не екранізовувати твори китайського фантаста Лю Цисіня, який підтримував уряд КНР.