закон

Уряд ухвалив стратегію популяризації української мови до 2030-го року

17.07.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Уряд схвалив стратегію популяризації української мови до 2030 року «Сильна мова успішна держава». Про е повідомляє прес-служба Міністерства культури.

Відповідне рішення ухвалили на засіданні Кабінету Міністрів України 17 липня. Нормативно-правовий акт розробили у Міністерстві культури України на виконання пункту 427 Плану пріоритетних дій Уряду на 2018 рік.

 

Повідомляється, що стратегію розробили та ухвалили з метою «забезпечення єднання українського суспільства та зміцнення його української ідентичності, утвердження української мови на всій території України».

 

Стратегія «Сильна мова – успішна держава» також визначає мету, стратегічні цілі та основні завдання, на виконання яких спрямують реалізацію державної мовної політики. Вона охоплює практично усі сфери суспільного життя.

 

У мінкульті зазначають, що стратегія сприятиме підвищенню престижу та авторитетності державної мови, формуванню комфортного та функціонального україномовного середовища на всій території України та для всього її населення, а також створить умови для задоволення мовних потреб українців, які проживають за кордоном.

 

Ознайомитись з текстом документа можна ознайомитись за посиланням.

 

Нагадаємо, що Конституційний Суд України 28 лютого 2018 року визнав неконституційним закон «Про основи державної мовної політики» від 3 липня 2012 року (т.з. закон Ківалова-Колесніченка) через порушення народними депутатами процедури його ухвалення. Закон, зокрема, передбачав можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність національних меншин перевищує 10%.

 

9 червня 2017 року був зареєстрований законопроєкт 5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної», підписи під яким поставили 76 депутатів.

 

Як відомо, у першому читанні законопроєкт про українську мову (№5670-д) рада ухвалила ще 4 жовтня 2018 року. У грудні того ж року в нього внесли 2059 поправок. У другому читанні закон ухвалили 25 квітня 2019-го.