* ESC - закрити вікно пошуку
злочини росії
Ув’язненого росією Максима Буткевича етапували, його місцеперебування невідоме
07.11.2023Місцеперебування українського правозахисника і військовослужбовця Максима Буткевича, який перебуває у російському полоні, невідоме від серпня 2023 року. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила головна редакторка «Громадського радіо» Тетяна Трощинська.
«Тато Максима повідомляє, що після засідання так званого апеляційного суду адвокат Максима, Леонід Соловйов, не отримує жодної відповіді на свої запити, листи та бандероль, які йому надсилали друзі, повернулися до них з позначкою “переписка не положена”», — повідомила Трощинська.
Вона додала, що адвокат Буткевича подаватиме касаційну скаргу.
Максим Буткевич — правозахисник, журналіст, співзасновник та член ГО «Громадське радіо». З початком повномасштабної війни поставив на паузу свою діяльність із допомоги біженцям, журналістську, гуманітарну, просвітницьку і правозахисну активність. Близько 10 років присвятив правозахисній діяльності. Зокрема, входив до правління українського представництва Amnesty international та громадської ради при МВС.
До останнього часу був координатором проєкту «Без кордонів», спрямованого на допомогу шукачам притулку та українським переселенцям і протидії мові ворожнечі. А також був координатором впровадження системи моніторингу та швидкого реагування на порушення прав людини в Україні – REAct, Альянсу громадського здоров’я. Протягом багатьох років є одним з модераторів показів та подій міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.
Став до лав української армії у березні 2022 року.
У червні він потрапив у полон. Відео з ним опублікували російські пропагандисти. Вони написали, що військові, а серед них і Максим Буткевич, опинилися у полоні під Гірським, що на Луганщині. 24 червня російські загарбники окупували Гірську громаду Луганської області.
Як повідомлялося, у березні 2023 року так званий «Верховний суд» терористичного угруповування «лнр» засудив Максима Буткевича до 13 років ув’язнення. У серпні перший апеляційний суд загальної юрисдикції у москві залишив без зміни термін увʼязнення.
Чільне фото: рух «За права людини»
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості