свобода слова

В Алжирі журналіста засудили до смертної кари

22.10.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Цього тижня алжирський суд ухвалив смертний вирок журналісту Абдурахману Семмару, відомому як Абду Семмар. Про це повідомляють ЗМІ. 

Суд Алжиру стверджує, що причиною вироку є участь Семмара в оприлюдненні секретної інформації про угоди, укладені найбільшою нафтовою компанією країни Sonatrach.

 

Крім того, ЗМІ пишуть, що колишній керівник Sonatrach Ламін Уїс був засуджений до 10 років ув’язнення за те, що ділився з Семмаром «недостовірною та секретною інформацією».

 

Обидва вироки були ухвалені після того, як Семмар опублікував матеріал про внутрішню корупцію в Sonatrach.

 

Також суд Алжиру вирішив, що оприлюднення інформації про нафтову компанію є «державною зрадою».

 

Семмар є журналістом і головним редактором Algeria Part – служби новин, відомої своїм опозиційним ставленням до алжирського режиму. Нещодавно Семмар опублікував відео, де стверджував, що йому надходили погрози через його появи на ізраїльському новинному каналі i24NEWS.

 

Семмар зазначив, що його посада журналіста дає йому право висловлювати свою думку в усіх медіа.

 

«Я користаюся з усіх доступних мені можливостей, щоб говорити про ситуацію в Алжирі, кому б ці канали не належали: Хезболлі, Ірану, Судану, Саудівській Аравії, Сполученим Штатам чи Ізраїлю», – сказав він.

 

Також Семмар закликав уряд країни дозволити йому повернутися додому.

 

«Так мені не доведеться говорити на іноземних каналах», – додав він.

 

Нагадаємо, що апеляційний суд Ханоя залишив у силі вирок в’єтнамській видавчині та журналістці Фам Доан Транг за звинуваченнями в нібито «антидержавній пропаганді».

 

Як відомо, зімбабвійська романістка Ціці Дангарембга, яка брала участь в антикорупційних демонстраціях проти дій уряду, була заарештована в Хараре.

 

Джерело: Morocco world news, Інститут масової інформації, La Patrie News

Фото: moroccoworldnews.com