* ESC - закрити вікно пошуку
Thames and Hudson
В австрійському Бельведері триває виставка In the Eye of the Storm про український модернізм
25.03.2024В австрійській галереї Бельведер триває виставка In the Eye of the Storm про український модернізм, про котру ідеться в однойменній книжці Костянтина Акінші, Катерини Денисової й Олени Кашуба-Вольвач. Про це повідомили на сайті музею.
Книжку видало британське й американське видавництво Thames and Hudson.
«Книжка представляє новаторське мистецтво, створене в Україні на початку XX-го століття, зосереджуючись на трьох ключових культурних центрах — Києві, Харкові та Одесі. На складному соціально-політичному тлі розпаду імперій, Першої світової війни, революцій 1917 року з подальшою Війною за незалежність України та створенням Радянської України виникло кілька напрямків українського мистецтва. У той час як емігранти, такі як Соня Делоне та Олександр Архипенко, здобули славу за межами батьківщини, послідовники Михайла Бойчука зосередилися на візантійському відродженні, а митці Культур-Ліги прагнули сприяти розвитку сучасної культури їдиш», — ідеться в анотації до книжки.
Книжка містить 180 фотографій.
У коментарі Читомо перекладачка виставки Марта Госовська розповіла, що виставка мандрує Європою: вона вже побувала в Іспанії, в музеї Тіссена-Борнемісса, у Бельведері в Австрії, а потім буде експонуватися в Лондоні.
За її словами, «У центрі бурі. Модернізм в Україні 1900-1930-х років» відтворює множинність мистецьких стилів і культурних ідентичностей, які існували в Україні на початку XX століття. Виставка розповідає про українських митців-модерністів та їхні спроби створити впізнаваний національний стиль у боротьбі за українську державність та культурну автономію.
«Модерністичний рух в Україні розгортався на складному соціально-політичному тлі розпаду імперій, Першої світової війни, революцій 1917 року з короткочасним здобуттям незалежності Українською Народною Республікою (1917-20), та подальшим створенням Радянської України. Попри такі політичні потрясіння, це був період справжнього розквіту українського мистецтва, літератури, театру та кіно. Власне, карколомних сюжетів довкола українського модернізму стане не на один бестселер і не на один фільм!» — сказала Госовська.
Як повідомлялося, англійське видавництво Thames and Hudson видало книжки «The Art of Ukraine», «В епіцентрі бурі: український модернізм 1910–1930» і «Скарби України: культурна спадщина народу».
Thames & Hudson — одне із провідних видавництв візуальних книжок у світі, яке має понад 2000 видань. Тут видають книжки з усіх напрямків візуальної творчості: мистецтва, архітектури, дизайну, фотографії, моди, кіно, музики, а також археології, історії та популярної культури. Штаб-квартира розташовується в Лондоні, є дочірня компанія в Нью-Йорку. Крім того, компанія має дочірні компанії з продажу та дистрибуції в Гонконзі та Парижі.
Читайте також: Treasures of Ukraine. Приголомшливий масштаб української культурної спадщини
Фото: Johannes Stoll
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості