Pictoric

В Італії проводять виставку українських ілюстраторів

24.09.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Італії на 6 Міжнародному фестивалі візуального дизайну Graphic Days Torino 2021 триває виставковий проєкт про українську ілюстрацію Eyes on Ukraine. Про це йдеться на фейсбук-сторінці клубу ілюстраторів Pictoric.

У межах виставки проводили майстеркласи, презентації (серед яких представили журнал про від Telegraf.design), дискусії, лекції, зокрема про історію української ілюстрації. На ній експонують кілька напрямків візуального дизайну:

 

  • зіни – роботи студентів НАОМА, присвячені локальним історіям та подорожам Україною;
  • кураторський проєкт клубу Pictoric #YellowBlue – ілюстративні постери про незвичну, не туристичну Україну
  • 18 українських дитячих книжкових проєктів, що перемагали на українських та міжнародних конкурсах за останні 5 років. Серед них «Школознавство» (видавництва «Портал»), «Розшукується Зіна», «Острів скарбів» (видавництва Nebo BookLab Publishing), «Історія, яку розповіла Жука» (Видавництво Старого Лева) та інші;
  • найкращі книжки від Книжкового Арсеналу;
  • виставка плакатів про Георгія Нарбута видавництва «Родовід»;
  • витяги з журналу «Telegraf» про українську ілюстрацію та дизайн.

«Минулого року наш відділ Українськогo інститутy запустив програму з підтримки виставкових проєктів за кордоном Visualise. Ми провели перший конкурс, за результатами якого мали двох переможців: італійська асоціація Print club Torino та їх ініціатива з проведення виставки української ілюстрації спільно з клубом Pictoric. Ми готувались до неї майже рік. 16 вересня було відкриття», − розповіла в ексклюзивному коментарі Читомо керівниця напрямку візуального мистецтва Українського інституту Анастасія Євсєєва.

 

Виставку, що триватиме до 26 вересня, організували клуб українських ілюстраторів Pictoric спільно з Association for social promotion Print Club Torino (Італія), за підтримки Українського інституту, під патронатом Посольства України в Італії, Генерального Консульства України у Мілані.

 

Graphic Days Torino − міжнародний щорічний фестиваль візуального дизайну та ілюстрації, який проводять у Турині.

 

Зауважимо, клуб Pictoric організовував великі групові виставки українських ілюстраторів у Німеччині,  Португалії, Польщі, Франції, Грузії. Минулого року провели виставку у Південній Кореї.

 

Фотографії з фейсбук-сторінки Pictoric.