італія

В Італії збирають кошти на друк 5000 книжок для дітей з України

05.08.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Асоціація італійських видавців (AIE) та Федерація європейських видавців передадуть 5000 книжок українською мовою для дітей та підлітків-біженців з України. Про це повідомили на сайті AIE.

Книжки надрукує видавництво Rubbettino Print.

 

«Ми друкарня-партнер понад ста видавництв по всій Європі, ми мали допомогти українцям і ми зробили це так, як вміємо найкраще. Це лише маленьке світло посеред ночі, але воно живить надію, що багато вогників освітлять темряву», — зазначив генеральний директор Rubbettino Print Марко Руббеттіно.

 

Президент AIE Рікардо Франко Леві повідомив, що ініціатива спрямована на підтримку зв’язку з Україною, а асоціація італійських видавців не тільки збирає кошти на друк і поширення книжок, а й закликає до цього видавців-колег.

 

У межах програми надрукують по тисячі примірників 5 книжок українською мовою. Для цього українські видавці безкоштовно надали електронні версії видань.

 

«Дати дітям книжку означає подарувати нормальність, навіть у дуже складній ситуації для біженців, які тікають від війни. Книжки — це і додатковий освітній інструмент для дітей та вчителів», — наголосив регіональний радник з питань культури Емілії-Романьї Мауро Фелікорі.

 

«Ми дуже раді брати участь у цій ініціативі, що дозволяє нам бути далі поруч з неповнолітніми українцями, підтримуючи їх у часто виснажливому процесі адаптації до нової реальності, в якій вони живуть. Тексти будуть розповсюджені серед українських сімей, яких зараз приймають італійські сім’ї, у рамках нашого вітального проєкту, і ми сподіваємося, що це також стане додатковою можливістю для обміну між ними», — повідомила Валентина Ла Терца, програмна менеджерка Refugees Welcome Italia.

 

Долучитися до збору коштів можна за посиланням. Збір організовують за підтримки Українського інституту книги та асоціації Refugees Welcome Italia, що передає книжки до пунктів розповсюдження та органів владу регіону Емілія-Романья в Італії. 

 

Наразі завдяки краудфандингу вдалося зібрати €52000.

 

Нагадаємо, італійське видавництво Mucchi Editore створило антологію переспівів поезії Василя Стуса та Марини Цвєтаєвої, що викликало обурення серед української культурної спільноти. Видавництво Besa muci надрукувало збірку сучасної української прози Negli occhi di lei («В її очах»).

 

Чільне фото: openculture