деколонізація

В Одесі перейменують 43 вулиці, пов’язані з рф та СРСР

14.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Одесі перейменують усі вулиці, назви яких пов’язані з росією та СРСР. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив міський голова Геннадій Труханов.

 

«Ми не хочемо мати відношення до держави, яка сьогодні намагається стерти з лиця землі наше місто, нашу країну. Вважаю, що такі вулиці як Новомосковська, Бородинська, Курська, Воронежська, Чапаєва та інші треба перейменувати. Щодо подій нинішньої війни, то вважаю, що в новітню історію Одеси та України мають включити назви та країни, які якось ведуть нас до Перемоги. В Одесі має з’явитися вулиця Героїв Маріуполя, площа Великої Британії», — зазначив він.

 

Також назви 24 вулиць мають перекласти українською мовою відповідно до Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». 19 одеських вулиць мають отримати нові назви через те, що ті пов’язані з історією СРСР.

 

Остаточне рішення щодо перейменування вулиць залежатиме від депутатів Одеської міськради. Перш за все пріоритет надаватимуть старим назвам вулиць.

 

Крім того, за словами Труханова,  у місті створять великий меморіал на місці площі Воїнів АТО, де будуть увіковічнені імена всіх одеситів, які поклали своє життя за Україну.

Нагадаємо, у Києві продовжили термін голосування за перейменування вулиць із російськими та білоруськими назвами до 19 червня. У Львові триває голосування за пропозиції для перейменування 14 вулиць, чиї назви пов’язані з росією та СРСР.

 

Чільне фото: twitter.com/ian_matveev