Зеєв Жаботинський

В Одесі відкрили мурал і годинник, присвячені пам’яті письменника Жаботинського

13.04.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Посольство Ізраїлю в Україні відкрило в Одесі мурал та відновлений старовинний годинник, присвяченні пам’яті єврейського письменника, журналіста і політичного діяча Володимира-Зеєва Жаботинського. Про це повідомляється на сторінці посольства у фейсбуці.

 

Проєкти реалізували у межах відзначення 80-річчя від дня смерті і 140-річчя від дня народження письменника. Участь у відкритті муралу і годинника взяв Надзвичайний і Повноважний Посол Ізраїлю в Україні Джоель Ліон.

Мурал розташований на будинку за адресою вул. Базарна, 33, де народився Жаботинський. Створила його одеська художниця Леся Верба.

 

Окрім того, посол взяв участь у відкриті відновленого з ініціативи посольства старовинного годинника у приміщенні приймального відділення історичної Єврейської лікарні Одеси, який отримав назву «годинник Зеєва Жаботинського».

«Для мене велика честь відкрити сьогодні місця присвячені Жаботинському, одному із основоположників сіонізму і символу перетворення ідеології в дії, бачення, народжене в Одесі і реалізоване в Ізраїлі. Цього року наші країни відзначають 30-річчя дружби, але наші народи пов’язані один з одним протягом тисячоліть», – сказав Джоель Ліон.

Посольство Ізраїлю в Україні висловило подяку Одеській міськраді за повну підтримку і сприяння у здійсненні проєкту.

 

Як відомо, Володимир-Зеєв Жаботинський (1880 – 1940) – єврейський письменник і публіцист, один з лідерів сіоністського руху, співзасновник держави Ізраїль та її збройних сил. Публікував різними мовами роботи з проблем єврейства і сіоністського руху, статті і фейлетони на загальні теми, перекладав на іврит твори класиків європейської і американської літератури. Також Жаботинський є автором історичного роману «Самсон Назорей», автобіогафічного роману «П’ятеро» та мемуарів «Повість моїх днів».

 

Нагадаємо, у Києві на Андріївському узвозі без попередніх обговорень встановили пам’ятник Миколі Гоголю.

 

Як повідомлялося, у Шепетівці Хмельницької області до 150-річчя з дня народження Лесі Українки відкрили меморіальну дошку письменниці.

 

Фото: facebook.com/IsraelinUkraine