медіа під час війни

В окупованому Мелітополі відкрили пропагандистський телеканал

02.08.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

З 1 серпня в тимчасово окупованому Мелітополі Запорізької області розпочав роботу новий пропагандистський телеканал «ЗаТВ». Про це повідомив самопроголошений голова так званої «адміністрації» Запорізької області Євген Балицький у своєму Telegram-каналі.

Євген Балцький відкрив телеканал. Він наголосив, що «канал — дуже велика підмога у питанні правди, у питанні пояснення ситуації, розв’язанні питань усіх мешканців Запорізької області. Бажаю йому великих перемог, великої роботи, правдивої, чесної, на користь мешканців Запорізької області»

 

Разом з тим, за даними проєкту «Перевірено.Запоріжжя», саме «офіційний телеграм-канал» самопроголошеного голови області — лідер у поширенні фейків і маніпуляцій у Запорізькій області.

 

Хто очолив колаборантський телеканал, який позиціюють як обласний, наразі невідомо. 

 

Студію нового телеканалу відкрили окремо від ТРК «Мелітополь» (TVM) і «МТВ Плюс» під захопленою телевежею у Мелітополі. Водночас ТОВ «Телерадіокомпанія «МТВ-ПЛЮС», згідно з даними Опендатабот, належить саме Євгену Балицькому. Його ТОВ «ЛІГІОН» — 100-відсотковий власник телекомпанії. 

 

Наразі на українськомовній і російськомовній сторінках вікіпедії змінилась інформація щодо телеканалу «МТВ-плюс». В описі зокрема йдеться: «Мелітопольська телекомпанія – одна з найбільших телекомпаній Запорізької області. Ретранслює програми інформаційного телеканалу «Росія 24», а також має чотири години на добу власного ефірного часу, зайнятого інформаційними та аналітичними передачами на регіональну тематику. Офіс розташований у Мелітополі за адресою пр-т Б.Хмельницького, 70, перший поверх»

 

Водночас на сторінках зазначають, що інформація про ретрансляцію (раніше телеканал транслював програми супутникового каналу «Сонце») змінена 12 липня 2022 року і неперевірена.

 

Нагадаємо, окупаційна «адміністрація» Маріуполя й місцеві колаборанти запустили телеканал «Новий Маріуполь». У Мелітополі російські військові друкують агітаційні матеріали та пропаганду під виглядом місцевої газети «Мелитопольские ведомости» («МВ»).

 

Фото: Telegram-канал Балицького