лгбт-література

В Угорщині оштрафували книгарні за продаж ЛГБТК-коміксу «Коли завмирає серце»

14.07.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Урядове управління Будапешта оштрафувало мережу книгарень Lira Konyv на 12 млн форинтів (1 320 000 грн) за продаж мальопису «Коли завмирає серце» (Heartstopper) без захисної плівки. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомило видавництво «Видавництво», яке публікує комікс в Україні.

У 2021 році уряд прем’єр-міністра Віктора Орбана запровадив закон «Про захист дітей», який забороняє «демонстрацію та пропаганду гомосексуалізму» до 18 років. Згідно із законом, пропагандою вважають показ гомосексуального контенту неповнолітнім у медіа, зокрема у літературі. Також не можна висвітлювати ЛГБТК+ у шкільних освітніх програмах чи публічно демонструвати продукти, які зображують або пропагують гендер, що відрізняється від статі, визначеної одразу після народження.

 

«Слідство констатувало, що в книжках, про які йде мова, зображується гомосексуальність, між тим вони знаходилися у відділі дитячої та молодіжної літератури, і не розповсюджувалися в закритій упаковці», — йдеться в повідомленні уряду Будапешту.

 

 

У своїй заяві урядове управління Будапешта повідомило, що зобов’язало мережу книгарень забезпечити законне розповсюдження мальопису. Окрім того, влада пообіцяла, що «завжди буде вживати суворих заходів проти компаній, які не дотримуються закону».

 

«Коли завмирає серце» — сучасний графічний роман про ЛГБТК+ для молоді, написана та проілюстрована британською письменницею Еліс Осман.

 

Нагадаємо, в одному зі штатів США заборонили дитячу книжку про пінгвінів-геїв.

 

Читайте також: ЛГБТ у світовій літературі: античні міфи, класика та дитячі казки про пінгвінів-геїв

 

Чільне зображення: Amazon