* ESC - закрити вікно пошуку
гуманітарна катастрофа
В Україні для захисту культури вже хочуть збирати й криптовалюту
26.04.2022
Запускають благодійну ініціативу «Save Ukrainian Culture» для захисту світової та української культурної спадщини від російських загарбників. Про це ідеться на сайті Міністерства культури та інформаційної політики.
Це спільна ініціатива з Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти й блокчейн-компанією Everstake.
«Враховуючи потужну підтримку, яку світова криптоспільнота надала Україні, перерахувавши криптовалюту на суму понад 100 мільйонів доларів для різних державних та приватних ініціатив, «Save Ukrainian Culture» також приймає пожертви у криптовалютах. Це можливо завдяки участі Everstake, великої української блокчейн-компанії», — повідомляють у Мінкульті.
Зібрані кошти підуть на допомогу культурним об’єктам, які перебувають під загрозою, а також на відновлення зруйнованих чи знищених.
7 об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО, 17 об’єктів, включених до Попереднього списку Світової спадщини, та тисячі інших культурних установ та пам’яток в Україні потребують захисту від руйнувань окупантами.
«Світ завмер, спостерігаючи, як варвари з ІДІЛ руйнують легендарне місто Пальміру, одне з чудес стародавнього світу. Майже те саме відбувається зараз: загарбники руйнують місце з багатою культурою та історією. Не дозвольте трагедії Пальміри повторюватися знову і знову. Криптовалюти — це перевірений та ефективний інструмент фінансування, який дозволить нам врятувати нашу культурну спадщину від розграбування та руйнування в умовах цієї безглуздої війни», — зазначив Сергій Васильчук, генеральний директор Everstake.
Зробити внесок можна за посиланням. Охочі підтримати ініціативу можуть використовувати BTC, ETH і USDT (як ERC-20, так і TRC-20), а також фіат, наприклад, євро, долар США чи гривню, надіслані з кредитних карток, банківським переказом або через Apple Pay та Google Pay.
Нагадаємо, станом на 23 квітня унаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну зазнали пошкоджень або руйнувань понад 242 об’єкти культурної спадщини.
Читайте також: Культурна катастрофа: які пам’ятки знищили російські окупанти
Чільна ілюстрація: GRASERS
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості