правопис

В Україні пропонують нові неформальні правила правопису

10.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Україні пропонують нові неформальні правила правопису. Допис про це Міністерство культури та інформаційної політики України зробило у своїх соціальних мережах. 

Зокрема йдеться про слова «кремль» і «путін». Міністерство пропонує писати їх з маленької літери.

 

«Для підняття бойового духу! Зберігаємо впевненість у перемозі ЗСУ! Чекаємо на капітуляцію російських окупаційних військ», зазначили у дописі. 

 

Крім того, редакція Читомо звернула увагу, що в інформаційних повідомленнях деякі ЗМІ та державні установи почали писати з маленької літери пише й слово «росія»

 

А у коментарях до допису Мінкульту пропонують писати «на росії», замість «в росії». Ця пропозиція пов’язана з тим, що росіяни завжди зазначили «на Украине», маючи на увазі окраїну чи частину своєї території. Тим часом, як «в Україні» – єдиний правильний варіант вживання словосполучення в українській мові. За українським і російським правописами із назвами держав завжди використовується прийменник «в»: в Греції, в Угорщині. Прийменник «на» використовується тільки з назвами територій: на Галичині, на Буковині.

 

Нагадаємо, наразі Мінкульт збирає інформацію щодо пошкоджень та руйнувань об’єктів культурної спадщини, вчинених російськими окупаційними військами на території України. Зібрані докази будуть передані до Міжнародного кримінального суду в Гаазі.

 

Читайте також: Це ж було вже, локдаун і кіборги: 34 нові українські неологізми і фразеологізми