освіта

В Україні призначили першого освітнього омбудсмена

18.08.2019
омбудсмен

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Кабінет Міністрів України призначив на посаду освітнього омбудсмена Сергія Горбачова — директора столичної школи.

В Україні з’явився перший освітній омбудсмен. Ним став директор київської спеціалізованої школи № 148 та вчитель зарубіжної літератури й медіаграмотності Сергій Горбачов.

 

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час під час спілкування з пресою в межах робочої поїздки на Рівненщину розповіла, що «…фінальним фактором під час прийняття рішення стало основне – це знання системи освіти на різних, зокрема управлінських, рівнях, а також розуміння цінностей та суті реформ, які розпочаті в освіті. Це надзвичайно важливо, й саме з огляду на це освітнім омбудсменом вже найближчим часом стане Сергій Горбачов. По-перше, він добре знає систему освіту зсередини, а також глибоко розуміє суть реформи Нова українська школа. Сергій Іванович єдиний з кандидатів має сформоване розуміння того, що таке педагогіка партнерства. І нам дуже важливо, щоб ця посада, і він має це зробити, щоб вона не перетворювалась на ще один каральний орган, який шукатиме винних, а ця посада має стати осередком довіри та цивілізованого вирішення конфліктів».

 

До обов’язків освітнього омбудсмена входитиме захист прав здобувачів освіти, педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників. Після призначення він мусить запустити роботу спеціальної служби, що складатиметься з 15 людей.

 

Як зазначено на сайті Міністерства освіти і науки України, після отримання скарги служба мусить розглянути її у строк не більше 1 місяця. Саме за результатами цього розгляду освітній омбудсмен ухвалює рішення про обґрунтованість чи необґрунтованість скарги та надає письмову відповідь про результати її розгляду. Якщо скарга обґрунтована, освітній омбудсмен протягом п’яти робочих днів вживає заходів до поновлення та захисту порушених прав заявників. Так, омбудсмен може надати потрібні роз’яснення та рекомендації закладам та органам місцевого самоврядування, надати консультацію заявнику і навіть представляти його інтереси в суді.

 

Раніше ми розповідали, що Уряд ухвалив список відібраних до закупівлі книжок для публічних бібліотек.

 

Фото: прес-служба Міністерства освіти та науки України.