графічний репортаж

В Україні створили мальопис про історії маріупольців

13.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Журнал соціальних мальописів Inker та видавництво українських коміксів UA Comix створили комікс-добірку реальних історій людей, яким вдалося виїхати з блокадного Маріуполя. Про це Inker повідомили в Instagram.

 

Кожна історія мальопису виконана в оригінальному стилі, адже кожна має окремого сценариста та художника. 

 

«Все це реальні історії, розказані реальними людьми», — зазначають в передмові до випуску першого номера журналу.

 

До збірки увійшли чотири графічні повісті:

 

  • «Медик» Володимира Кузнєцова та Захара Поліщука;
  • «Дорога з пекла і назад» Володимира Кузнєцова та Наталії Тарасенко;
  • «Врятований морем» Ярко Філевича;
  • «Драмтеатр» Олексія Чорного та Максима Солнцева.

 

«У першому номері нашого журналу зібрані історії людей, яким вдалося врятуватися з епіцентру кривавої бані. Вони самі розказали їх нам. Для когось це було терапією, для когось обов’язком розказати про злочин, свідком якого вони стали. «Світ має знати», повторювали вони», — зазначив редактор Сергій Колесніков.

 

 

 

Над випуском працювали сценаристи Володимир Кузнєцов, Ярко Філевич, Олексій Чорний та художники Захар Поліщук, Наталя Тарасенко, Максим Солнцев і Ярко Філевич

 

«Це була ідея наших партнерів з Інкера, котрі звернулися до нас, як до видавництва, що спеціалізується на українських коміксах, за реалізацією. Як на мене, це абсолютно своєчасна та потрібна нині Україні проблематика. Працювалось цього разу легко (в плані написання сценарію і накидів розкадрування), але морально тисне, авжеж. Зараз я працюю над масштабним проєктом «Перші 39 днів війни», у межах котрого адаптую щоденники українців в коміксовий формат. Він дав мені розуміння, як рефлексувати це, абстрагуючись від морального аспекту, що тисне», — розповів про роботу над мальописом Олексій Чорний, сценарист  повісті «Драмтеатр», в ексклюзивному коментарі Читомо.

 

Випуск створювали за участі громадської організації «Криголам». Комікси опублікували за підтримки Європейського фонду за демократію.

 

Збірку з коміксами про Маріуполь можна переглянути у вільному доступові.

 

Нагадаємо, американське видання The Washington Post опублікувало комікс української ілюстраторки Юлії Вус, який розповідає про початок повномасштабного російського наступу на Україну.

 

Також Читомо розповідало про комікси «Звуки миру» Світлани Тараторіної та Сергія Чудакорова, в якому ідеться про історії дітей з прифронтових територій та проживаннями ними травм. 

 

Ілюстрації: Inker