* ESC - закрити вікно пошуку
законодавство
В Україні створили петицію про заборону імпорту книжок з росії
20.10.2022Президента України Володимира Зеленського закликають підписати закон №7459 про заборону імпорту друкованої продукції з російської федерації, білорусі та тимчасово окупованих територій України. Відповідну петицію опублікували на сайті електронних петицій Офісу президента.
Закон забороняє перекладати твори світової літератури з іноземних мов недержавною мовою, а також ввозити книжки й журнали з країни-агресорки, окупованих нею територій та білорусі. Якщо закон набуде чинності, в Україні книжки видаватимуть мовою оригіналу або в українському перекладі, а також мовами ЄС і корінних народів України.
За законопроєкт №7459 Верховна Рада проголосувала 19 червня.
На підпис Володимиру Зеленському закон направили ще 20 червня. Згідно з законом, він мив би розглянути його впродовж 15 днів.
Підписати закон президента закликали діячі культури, письменники та видавці.
«Сам факт, що в такій однозначній ситуації, де з одного боку – український інтерес, національна безпека, одностайна підтримка книжкової галузі, суспільства і парламенту, а з іншого – інтереси держави-агресора і її п’ятої колони в Україні, закони досі не підписані, не може не турбувати. Жодні лобісти російських інтересів не повинні мати можливостей гальмувати набуття чинності важливими законами, тим більше – під час війни», — наголошують вони.
Підписати петицію з вимогою ухвалити закон №7459 можна за посиланням.
Нагадаємо, у серпні Зеленський підписав закон, що зобов’язує державу з 2023 року компенсувати видатки на оренду книгарням, які продають книжки українською мовою.
Читайте також: Рейд Читомо по книгарнях і супермаркетах: У пошуках книжок російських видавництв
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості