злочини росії

В Україні створили платформу пам’яті журналістів, загиблих на повномасштабній війні

25.02.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Премія імені Георгія Ґонґадзе створила Платформу пам’яті журналістів, загиблих внаслідок повномасштабної війни росії проти України, «Реквієм». Про це повідомляється на сайті відзнаки.

 

На платформі «Реквієм» зібрали інформацію про 48 журналістів та журналісток, які загинули після початку повномасштабного вторгнення росії 24 лютого 2022 року. Серед них є історії восьми українських та закордонних медійників та медійниць, вбитих під час виконання журналістських завдань. А також історії тих, хто став жертвами російських обстрілів міст, хто загинув від рук російської армії в окупованих росіянами містах, а також тих, хто віддав життя, захищаючи Україну в лавах ЗСУ.

 

«Наша місія – продовжити справу загиблих медійників. Розповідати правду, заради якої вони пожертвували своїм життям. Показувати світові справжнє обличчя агресора», – йдеться на Платформі.

 

Над проєктом працювали команди Премії Ґонґадзе та Українського ПЕН у партнерстві з Інститутом масової інформації.

 

Історії загиблих для Платформи пам’яті «Реквієм» збирали: Валерія Буняк, Діана Делюрман, Ірина Родіна, Альона Савчук, Максим Ситніков та Маргарита Тулуп.

 

Премія імені Георгія Ґонґадзе – відзнака для журналістів, заснована Українським ПЕН у партнерстві з Києво-Могилянською Бізнес-Школою, Асоціацією випускників Києво-Могилянської Бізнес-Школи та виданням Українська правда. Вручається з 2019 року.

 

Нагадаємо, Унаслідок російської агресії в Україні загинули 42 журналісти, двоє — зникли безвісти

 

Читайте також: У січні росіяни вбили й викрали українських журналістів