* ESC - закрити вікно пошуку
дитяче читання
В Україні створили сайт для популяризації дитячого читання
15.07.2021ГО «Форум видавців» створила інтерактивну платформу «Книгоманія» для дітей-читачів. Про це повідомила пресслужба Bookforum.
Інтерактивну онлайн-платформу «Книгоманія» створили для популяризації культури читання та природничо-наукових дисциплін серед дітей із застосуванням методів STEM-освіти. Сайт розрахований на учнів 5-8 класів. Крім заохочення до читання Книгоманія сприятиме розвитку здібностей до дослідницької, аналітичної роботи, експериментування та критичного мислення.
«Створити окремий сайт, на якому в спільноту книгоманів могли б об’єднатися діти та підлітки всієї України — давня мрія Форуму. На заваді була, в основному, фінансова складова. У 2020 році виникла можливість втілити цю мрію завдяки програмі Львівської міської ради «Фокус на культуру». Ми впевнені, що дослідження світу за допомогою читання та STEM/MINT-освіти сприятиме вихованню нового покоління — успішних молодих людей, з розвинутими комунікативними навичками, науковим і критичним мисленням, соціалізованих та самореалізованих завдяки читанню, які прагнуть розвиватися та покращувати суспільство», − пояснила заступниця директорки ГО «Форум видавців» Анна Батищева.
Єнот Марко — маскот (тварина-талісман) сайту. Більшість повідомлень Книгоманії написані від імені Марка, проілюстровані його зображенням, а саме новини, відеоогляди книжок, буктрейлери та читацькі MINT-проєкти, конкурси. Окремий розділ сайту присвячений дитячим україномовним книжковим новинкам, зараз у базі майже 600 видань: навчальні, науково-популярні, художні, комікси. До кожної з книжок написали анотацію, інформацію про видавництво.
Крім того, на онлайн-платформі відбудеться Всеукраїнський конкурс дитячого читання «Книгоманія». Для участі у ньому, необхідно зареєструватись на сайті, зазначивши свій статус (Школяр/Вчитель/Бібліотекар). У окремих кабінетах вчителів (бібліотекарів) можна взаємодіяти із читачами та координувати їхню участь в конкурсі незалежно від територіальних та карантинних обмежень.
«Сучасні діти, які прагнуть читати, насамперед хочуть мати алгоритм вибору, самі здійснювати ранжування книжок та приймати рішення. Це підтверджує й тестування PISA: високого рівня читацької грамотності досягають діти, які часто читають. Читають не тільки художню, а й різноманітну публіцистичну літературу, тексти, що містять таблиці, графіки, посилання. А також працюють в інтернеті, щоб знайти потрібну інформацію, й використовують електронні носії інформації. Саме тому ГО «Форум видавців» вирішила масштабувати конкурс і перевести його у новий формат — через інтерактивну онлайн-платформу «Книгоманія», − розповіла Анна Батищева.
STEM-освіта (Science, Technology, Еngineering, Мathematics) – це низка чи послідовність курсів або програм навчання, що готує учнів до успішного працевлаштування, до освіти після школи або для того й іншого, вимагає різних і більш технічно складних навичок, зокрема із застосуванням математичних знань і наукових понять. Акронім STEM вживається для позначення популярного напряму в освіті, що охоплює природничі науки, технології, технічну творчість та математику.
Додамо, нещодавно ГО «Форум видавців» та «Дитячі наукові студії» запустили платформу BOOKMINT`s, що популяризує читання та інноваційні техніки вивчення наук.
Читайте також: Як привчити дитину до читання: розповідають письменники, редактори та перекладачі
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості