Yakaboo Publishing

В Україні вийшла книжка з журналістськими розслідуваннями про Медведчука

10.05.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Україні вийшла книжка «1937» Максима Савчука у жанрі журналістського розслідування про політика Віктора Медведчука. Про це повідомило видавництво Yakaboo Publishing.

 

В основу книжки ліг цикл розслідувань проєкту «Схеми» від Радіо Свобода.

 

«Пам`ятаю, як абсолютно випадково знайшов нафтову компанію родини Медведчука. Це здавалося абсолютно дивним: на Оксану Марченко записали фірму в росії із величезними запасами нафти. Але після публікації сам Віктор Медведчук усе підтвердив. Потім ця історія відкрила іншу — вже про захоплене українське газове родовище в Чорному морі», — зазначив автор «1937» Максим Савчук.

 

Він розповів, що хотів написати книжку про те, як політична діяльність Медведчука складається у «дуже чітку й водночас сумну картину» за спонсорування путіна.

 

 

Назва видання відсилає до номера автомобіля Віктора Медведчука.

 

У книжці ідеться про олігарха Медведчука, його дружину Оксану Марченко та їхнє оточення після 2014 року, а також про емоції автора, який став безпосереднім свідком тих подій, про які пише. Також у виданні є дані про офшорні компанії, а витяги з реєстрів переплітаються з інколи навіть комічними історіями з життя редакції «Схем».

 

Передмову до книжки написав журналіст і телеведучий Андрій Куликов. У ній він наголошує: «Читайте цю книжку, переповідайте її чи бодай кажіть, що її варто прочитати. Хто має смак і допитливість, поцінують вашу пораду. Хто не має, можливо, почнуть потроху зрощувати в собі смак і допитливість».

 

Книжку видає Yakaboo Publishing в електронному та друкованому форматах. Електронне видання вже можна придбати, наразі триває передпродаж на друковане видання, друком воно вийде 10 червня. 

 

Робота над виданням в Yakaboo Publishing розпочалася восени 2021 року, а в лютому 2022-го була готова фінальна версія, однак через початок повномасштабного наступу росії вхід відклався.

 

Юлія Лактіонова, директорка видавництва Yakaboo Publishing, зазначає:  «1937» наочно демонструє нам всі тонкощі та особливості такого жанру як журналістське розслідування. Інструментарій журналіста, його впевнену та іноді надзвичайно вперту, що часто стає визначальним, боротьбу за правду. Таких книжок, які дають привід замислитись та викривають болючі явища, але від того не менш актуальні, має бути більше».

 

У видавництві зазначають, що всі кошти з продажу видань підуть на потреби Збройних сил України.

 

Нагадаємо, у 2019 році Віктор Медведчук подав до суду позов проти українського історика та журналіста Вахтанга Кіпіані з вимогою заборонити продаж книжки «Справа Василя Стуса». У жовтні 2020 року Дарницький районний суд міста Києва заборонив розповсюдження видання, але Київський апеляційний суд 19 березня 2021 року частково задовольнив апеляційну скаргу, дозволивши розповсюдження книжки.

 

Читайте також: «Я відмовляюсь від адвоката Медведчука»: що ховає в собі книжка про Стуса

 

Чільне зображення: Yakaboo