ПереФарбований лис

В Україні з’явився подкаст на перетині літератури та психології «ПереФарбований лис»

27.04.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Україні запустили подкаст про психологію персонажів української літератури «ПереФарбований лис». Авторками подкасту стали освітянка Валентина Мержиєвська та психологиня Марія Діденко.

 

У межах подкасту література зі шкільної програми розглядатиметься не з літературознавчої точки зору, а з огляду на поведінкові сценарії і психологічні моделі.

 

«Оскільки ми з Машею працюємо з підлітками – вона як психолог, а я як викладач альтернативної школи БеркоШко – нам неодноразово доводилось чути про складність сприйняття підлітками української літератури. До того ж, у кожного з нас є власний шкільний досвід вивчення укрліт, який складно назвати позитивним. Жодна з нас не є ані літературознавицею, ані викладачкою української літератури, тож з часу завершення школи не було потреби повертатись до української класики.

 

Але, міркуючи про роль читання в житті людини, ми зауважили те, що література зазвичай дуже уважно змальовує емоційні переживання та роздуми персонажів. І це є багатим матеріалом для аналізу психологічних моделей поведінки та дослідження формування стереотипів. Українська література є частиною нашої культури, а отже певні моделі поведінки, висвітлені в літературних творах, можуть бути актуальними і досі.

 

Тож нам захотілось перечитати класичні твори, проаналізувати психологію персонажів і зіставити з сучасністю. Оскільки умови життя людей змінюються, то має змінюватися ї їхній світогляд. Ось нам і стало цікаво перевірити, чи дійсно це так», – розповіла в ексклюзивному коментарі Читомо Валентина Мержиєвська.

Відповідно до плану, нові випуски «ПереФарбованого лиса» мають виходити щотижня.

 

«В першому сезоні свідомо обираємо не дуже об’ємні твори, щоб встигати їх перечитувати. Але маємо намір розібрати більшість літературних творів зі шкільної програми», – зауважила Валентина.

 

Для перших трьох випусків подкасту авторки обрали твори Івана Франка, Лесі Українки і Тараса Шевченка

 

Перший епізод про казку Франка «Фарбований лис» вже можна послухати:

 

 

Музику до подкасту створив Євген Холявкін, а обкладинку – Богдана Давидюк.

 

Нагадаємо, концепція Нової української школи запропонувала оновлені підходи до розвитку читацьких компетентностей у дітей.

 

Читайте також: 7 літературних подкастів, які можна слухати просто зараз